10 adımda güzellik sırları

adminGüzellik Sırları0 Yorum1 Şubat 2012

Her kadının endişe ve tutkusudur güzel olmak. Beğenilmek ve beğenmek gibi duyguları daima yaşamak ister. Ev işleri, yoğun iş ortamı, fiziksel zorluklar kadınları kendilerine bakmaktan uzaklaştırır. Fakat bakımlı olmak için çok pahalı kozmetik ürünlerine ihtiyaç yoktur. Fakat haftada bir evde kendi yaptığımız bakımlar bizi kalıcı güzelliğe götürecektir. O kadar çok alternatif vardır ki, sadece kendimizi sevelim ve bakım yapmayı isteyelim. Güzellik merkezlerinde değil, evde yapılabilecek basit ve kalıcı kürler sayesinde hayatımız boyunca bakımlı, düzenli ve güzel bayanlar olabiliriz. Saçlarımızın çok uzun, cildimizin beyaz veya bronz olmasına gerek yoktur. Her cilde ve her saça uygun kolay bakım kürleri vardır.
İlk olarak erken kalkalım ve kendimizi zinde hissedelim. Daha sonra hafif egzersizler yaparak bunu pekiştirelim. Güzel bir kahvaltı ve mutlaka bir avuç ceviz veya kuru üzüm güne başlayalım. Taze sıkılmış meyve suları bunu destekler. Diğer adım ise cilt maskeleridir. Gün içi yapılacak maskeler cildi sıkılaştıracak ve doğal bir görünüm kazanmamıza sebep olacaktır. Tabi her cilt tipine uygun maskeler yapılması gerekiyor. Gün içinde mutlaka gözünüze kalem çekin ve hafif tonlarda ruj sürün. Evde kesinlikle bakımsız gezmeyin. Eşofman giymeyi seviyorsanız, giydiğiniz eşofmanın rengine ve üzerinizde duruşuna da özen gösterin. Saçlarınıza mutlaka bir şekil verin. Ya çok düzgün toplayın ya da muntazam bir şekil verin. Düzgün toplanmış saç, hafif renklendiriciler kendinize olan güveninizi artırır.
Diğer en önemli adımlardan biri ise bunların hepsine zaman ayırın. 10 dakika bile olsa kendinize ayıracak zamanınız olmalıdır. El ve ayak bakımı da oldukça önemli bir konudur. Oje sürmeseniz bile ayaklar ve eller hijyen görünmeli ve temizledikten sonra vazelin ile topuklar ovulmalıdır. Gül kokulu vazelinlerin çok faydasını göreceksiniz. Topuk sertleşmelerini yok edecektir. Saçlarınızın bakımı ise ayda bir defa olmak üzere halis zeytinyağı ve susam yağını karıştırıp saçlarınızın köklerinden başlayarak ovalayın. 1 saat kaldıktan sonra yıkayın. Göreceksiniz ki, beslenen saçlarınıza boya veya başka kimyasallar hiçbir zarar veremeyecekler. Gün içinde kendinize ayıracağınız 1 saat ile neler yapabilirisiniz. Akşam yatmadan mutlaka gül suyu ile cildinizi temizleyin ve ihtiyacı olan ferahlığı ona yaşatın.

Etiketler: ,

10 adımda güzellik sırları Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları