5.2 diyeti programı

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum23 Temmuz 2014

Kilo vermek isteyenler için diyetler tam bir işkencedir. Birkaç gün boyunca uygulanan diyet programları sıkılıp zor gelmeye başlayınca terk edilir. Amerika’da ve dünyada giderek yaygınlaşan yeni 5.2 diyeti sıkılmadan yapılabilecek harika bir diyet. 5.2 diyeti içerisinde 5 gün boyunca istediğiniz gibi yiyebilir hemen sonrası 2 gün 500 kaloriyi aşmamanızz gerekir. Diyetin en büyük artısı vücut için gerekli besinlerin eksiksiz alınarak diyetle sağlığın bozulmasının önüne geçilmesidir.

5.2 diyeti haftada 2 gün sizi zorlayacak diğer günlerde özgür bırakacaktır. Özgür bırakmaktan kasıt abur cubur değil herşeyden az miktarda yemenizdir. 2 gün 500 kalori sınırında mutlaka şeker ve un terk edilmeli sebze ağırlıklı olarak beslenilmelidir. Özellikle sabah kahvaltıısında yumurta, peynir gibi bol proteinli gıdalar tercih edilmeli akşam ise yoğun sebze ile öğünler tamamlanmalıdır.

Her zaman söylediğimiz gibi sadece diyetle sağlıklı kilo vermek mümkün değildir. Sağlıklı diyetin şartı günlük hafif egzersizlerdir. Egzersizden kastımız kendinizi spor salonuna kapatmanız değildir. Günlük 3 km tempolu yürüyüş yapan birinde kilo sorunu görülme olasılığı çok düşüktür. Çarşıya pazara giderken yürüyüş temponuzu artırabilir, asansör yerine merdiven kullanabilir, ev işleri ile uğraşabilirsiniz.

5.2 diyeti programı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları