Aç kalmadan zayıflama

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum29 Şubat 2012

Aç kalarak zayıflamak kadar yorucu ve ürkütücü bir durum yoktur. Çünkü vücudun enerji yapısı buna bağlıdır. Aç kalmadan yemek yiyerek zayıflamak kadar kolay bir iş yoktur. Çünkü bu durumda metabolizma çalışacak ve yağları yakacaktır. Açlık metabolizmayı yavaşlatır ve buna bağlı olarak yağları vücutta depolar. Bu da yağ değil, su kaybına sebep olacaktır. Bunun için gün içinde öğün atlamadan kilo verilebilir. Az ve sık yemek, yemekleri çok çiğnemek ve önce ağızda sindirmek son derece yararlı olacaktır.

Çok kısa yoldan aç kalarak kilo verdiğimiz zaman vücudumuzda sarkmalar meydana gelecek ve metabolizmamız bozulacaktır. Bunun yanında verdiğimiz kiloları kısa zamanda fazlasıyla geri alacağız. Bunun yanında kendimizi boşu boşuna aç bırakıp metabolik dengemizi bozacağız. Bunun yerine normal alacağımız gıdalara dikkat edip, bol su içip kilo vermek daha mantıklı olacaktır. Düzenli beslenme ve spor kendimiz için yapacağımız en doğru harekettir. Hayatımızda yaptığımız hareketle zamanla alışkanlık ve hayatımızın bir parçası olacaktır.

Porsiyonları düşürüp, kalori miktarı düşük ve enerji miktarı yüksek gıdaları tercih etmek yerinde olacaktır. Kötü kilolar zamanla şişmanlık ve obeziteye giden bir hastalık olmasın. Dünya nüfusunun bir çoğu ve özellikle genç yaş grubundakiler, bu kilolarla mücadele etmektedir. Bunun sebeplerinden biri de tamamen hazır gıdalara yüklenmek ve hareketsiz bir yaşama odaklanmaktır. Oysa ki bunun tam tersi yapıldığında hem kilo vermiş hem de sağlıklı zayıflamış olacağız. Bunun yanında bol su içmeyi ihmal etmeyelim ve vücut dengemizi koruyalım.

Etiketler: , , ,

Aç kalmadan zayıflama Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları