Aç kalmadan zayıflamak

adminSağlıklı Diyetler1 Yorum31 Ocak 2012

Aç kalmadan zayıflamak sanıldığı kadar korkutucu bir şey değildir. Öncelikle kendimizi fazla kilolarımızdan arındırmaya hazırlamalı ve doğru bir beslenme programına alışmalıyız. Şişmanlık günümüzde obeziteyi ve çeşitli hastalıkları da beraberinde getirir. Buna ek olarak estetik açıdan ciddi anlamda güvensizlik sorunu oluşturur. Yemek yemeği hobi olarak değil, sadece vücudumuzun ihtiyacı olarak görmeliyiz. Çok sıkı diyetlerle verilen kiloları yine çok kısa bir zamanda fazlasıyla almak kaçınılmaz olacaktır. Aç kalmadan zayıflamak için sabahları kahvaltımızı aksatmadan güne başlamalıyız. Çünkü aç kalan mide yağ depolar ve diğer öğünde daha fazla yemek yememize neden olur.
Gün içerisinde bol bol su tüketimi yapmalı ve öğün atlamamalıyız. Bazen aç olduğumuzu hissederiz ve su içmeyi ihmal ettiğimizden dolayı çok fazla yemek yeriz. Porsiyonlarımızı küçültüp her yemeğin yanına mutlaka salata tüketmeliyiz. Hazır gıdalar yerine mümkün olduğunca ev yemeklerini tercih etmeliyiz. Yeşil elmayı alışkanlık haline getirmeli ve ara öğünlerde mutlaka yemeğe özen göstermeliyiz. Aç kalarak zayıflamaya çalışmak başta sağlığımız olmak üzere vücudumuzda bir çok organımıza zarar verir. Metabolizmamız az çalışır ve yağ yakımımız zorlaşır. Gün içerisinde hareket alanlarımızı çoğaltmalı, mümkünse yürümeyi tercih etmeliyiz. Aç kalmadan zayıflamak için az ve sık yemeği kendimize prensip haline getirebiliriz.
Gün içerisinde bir avuç fındık ve ceviz tercih edebiliriz. Bunun yanında günde 2 fincan yeşil çay tüketimi oldukça faydalı olacaktır. Yapmamız gereken şeyler aslında çok yakınımızdadır. Sadece beslenme alışkanlığımızı biraz değiştirip kendimize biraz daha önem vermek olacaktır. Özellikle akşamları ekmek yemekten kaçınılmalı, yemeklerin yanında yoğurt veya salata çeşitleri tüketimine özen gösterilmelidir. Az ve sık yemek yemek hem bizi acıktırmaz, hem de kan şekerimizi dengede tutar. Aç kalmak kişiyi sinirli yapar, düşünme alanını daraltır ve iş performansında başarı çizgisini kısaltır. Hayatımızın her anında bizi olumsuz etkiler. Biz de aç kalmadan zayıflamanın kolay ve disiplinli kurallarına uyarsak kısa zamanda çok fazla yol gitmiş oluruz. Aç kalmadan zayıflamak en kolay kilo vermek için tercih sebebidir.

Etiketler: , ,

Aç kalmadan zayıflamak Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Neslihan yüce diyor ki:

    Kilom 95 ve artık eşimden utanmaya başladım. Birçok diyet denedim hepsi insanı aç bırakıyor sonrasında dayanamayığ bir yiyorum tamam verdiğimden fazlasını geri alıyorum. Artık sağlıklı bir diyet buldum , diyet yapmamak! Diyet yerine her gün 30 dakika yürüyüş yapıyorum ve normal yemeye devam ediyorum sonuçmu inanılmaz 1 haftadır yürüyorum ve 4 kilo verdim kesinlikle size yürümeyi tavsiye ediyorum.

Aç kalmadan zayıflamak Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları