Adet gecikmesi ve söktüren bitkiler

adminKadın Sağlığı0 Yorum26 Temmuz 2014

Adet dönemi kadınlar için yeterince sancılı ve zor süreçtir. Bu sürecin uzaması da stresi ve ağrıları beraberinde getirir. Adet gecikmesi kadınlar da belirgin şekilde strese ve sıkıntıya yol açmaktadır. İş ve sosyal yaşantıyı sekteye uğratan bu gecikmenin tedavisini bitkilerle yapabilirsiniz. Adet gecikmesi bazı bayanlarda artık kronik hale gelmektedir. Bir çok nedene bağlı olan gecikmelerin bir çoğu da stres kaynaklı yaşanmaktadır. Bir çoğu ise adet periyodunun düzenli gerçekleşmesine yardımcı olan hormonların eksik salgılanması veya hiç salgılanmamasıdır. İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen bitkiler adet gecikmesine engel olacaktır.

Aslan Pençesi bitkisi

Adet düzensizliği için 1 tutam kurutulmuş testere dişli aslan pençesini kaynayan 1 bardak hazır suya ilave edelim. Daha sonra kısık ateşte 5 dakika boyunca kürün demlenmesi için bekleyelim. Demlenmiş olan kürümüzü ılıdıktan sonra süzelim. Her gün adet söktüren kürümüzden bir bardak olmak üzere içelim. 1 ay boyunca bu küre devam edelim ve 1 hafta ara verelim. Kürümüze ara verdikten sonra ise adet düzenleyici kürümüze bir ay daha devam edelim. Adet düzenleyici için hazırlanan kürümüzün kahvaltıdan 2 saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içilmesinin daha etkili olduğun belirtiliyor.

Hatmi çiçeği adet düzensizliği için çok faydalı olan bitkilerden biridir. Buna ek olarak pancar, pazı, havuç, hindiba, yulaf, civanperçemi ve portakal gibi adeti kolaylaştıran betain bakımından zengin olan yiyecekler tüketilmelidir. Hatmi çiçeği ve civanperçemini karıştıralım. Bu bitkileri salata olarak kullanıp tüketebilirsiniz. Bu bitkilerin dışında rezene, ardıç, kimyon, mercanköşk, keklik otu, fesleğen, maydanoz, tarhun, kekik ve biberiye de faydalı olacaktır.

Etiketler:

Adet gecikmesi ve söktüren bitkiler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları