Ağız yaraları bitkisel çözüm

adminBitkisel Sağlık0 Yorum26 Temmuz 2014

Ağız yaraları çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Yaraların oluşmasını engellemek için ve çıktıktan sonra tedavi etmek için bitkisel çözümler bulunmaktadır. Ağız hijyeni eksikliğinden kaynaklanan ağız yaraları, gün içinde hayatı olumsuz yönde etkiler. Yemek yerken ve sıcak içecekler içerken de sorun çıkaran ağız yaralarının çözümü son derece pratik kaynaklara dayanmaktadır. Ağız yaralarının nedenleri arasında bulunan B12 eksikliği, demir eksikliği, besinler, stres ve sigaraya bağlı olarak da oluşum göstermektedir. Bu nedenlerin ağız içinde oluşturduğu hastalıkları tedavi edebilmek için bitkilerden destek alabilirsiniz.

Meyan kökü ağız yaraları için mucize bir çözüm

Meyan kökü ağız yaraları tedavisinde kullanılan özel bitkilerden biridir. Meyan kökü ile yapılan ağız gargaraları iyileşme sürecini olumlu yönde hızlandırmaktadır. Meyan kökü içinde yaralara iyi gelen tannik asit bulunmaktadır. Yaralara iyi gelen meyan kökünü sık sık kullanabilirsiniz. Ada çayı başta ağız yaraları olmak üzere boğaz enfeksiyonlarını da tedavi etmektedir. Adaçayı ile gargara yapıp boğaz ve ağız içini temizleyebilirsiniz. Altınmühür içeriğinde bulunan antiseptik ile ağız yaralarını tedavi etme özelliğine sahiptir. Çeyrek litre suyun içine 2 çay kaşığı altınmühür atıp karıştıralım. 10 dakika bekledikten sonra ağız içinize gargara yaparak temizleyebilirsiniz.

Böğürtlen de ağız yaralarına iyi gelen bitki ve meyveler arasındadır. 3 bardak suyun içine 3 tutam böğürtlen yaprağı atalım. 30 dakika kaynatıp soğutalım. Soğuduktan sonra süzerek gargara yapalım. Nar da aynı şekilde ağız yaraları ve enfeksiyonları tedavi etmektedir. 4 bardak suya 4 tutam narçiçeği koyup 30 dakika kaynatalım. Daha sonra sıvı tülbentle süzüp ağzınıza gargara yapın. Karadut herkesin bildiği üzere ağız için yaralarına ve aftlarına iyi gelmektedir. Kısa sürede tedavi edecek ve hijyen sağlayacaktır.

Etiketler:

Ağız yaraları bitkisel çözüm Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları