Ahmet Maranki Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Kür

adminGüzellik Sırları0 Yorum19 Ekim 2014

Uzmanlara göre günde 50-100 tel arasındaki saç dökülmesi normal olan dökülmeler içerisinde yer almaktadır.Aşırı derecedeki saç dökülmesi ve saç tellerinde oluşan incelmeler ise anormal olarak kabul edilen dökülmeler arasında gösterilebilir.Anormal denilen saç dökülmesi ile karşılaştığınızda mutlaka doktora başvurmalısınız.

Saçların fiziksel ve ruhsal sağlığında önemli bir yeri mevcuttur.Saç kaybı yaşayan kişi toplumda kendini eksik hisseder, ruhsal olarak ta kendisini zayıf gören kişi bu rahatsızlığı için çareler aramaya başlar.Ancak saç dökülmesinin nedeni ortaya konulmadan yapılan tüm tedavi şekilleri cevapsız kalmaktadır.Tüm bu nedenlerden dolayı anormal kabul edilen dökülmelerde mutlaka uzman bir doktora muayene olunmalıdır.

Sağlıklı bir insanın saçlarının %90′ ı büyüme eğilimindedir.Bu büyüme süresi ise kişiden kişiye ya da farklı sebeplere göre değişebilir.Geriye kalan %10’luk kısım ise dinlenme evresinde yer almaktadır.Bu dinlenme evresi sonucu saçlar dökülür ve dökülen saçlar yerine yeni saçlar büyümeye başlar.

Saç dökülmesinde dikkat edilecek bir diğer unsur ise tarak seçimidir.Uzmanlara göre fırça şeklinde kullanılan tarak uzun uçlu taraklara göre daha fazla saç teli dökümüne sebep olmaktadır.

Ahmet Maranki saç dökülmesine bitkisel tedavi 

Malzemeler: 

  • 1 tatlı kaşığı susam yağı
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı
  • Yarım tatlı kaşığı hint yağı
  • 2 ampul bepanten
  • 2 ampul E vitamini

Hazırlanışı:

Yukarıdaki malzemeler bir kabın içerisinde karıştırılır.Bu karışım önceden 2-3 dakika su buharına tutulmuş olan saçlı deriye avuç içi ile yedirilir.Bu karışım 10 dakika kadar saçlı deriye yedirildikten sonra şampuanla saç fazla zorlanmadan sadece fazla yağ akıtılarak işlem gerçekleştirilir.Daha sonra ise saçlar soyalı, doğal saç kremleri ile nemlendirilir.

Akşam yatmadan ise çam yağı, sarımsak yağı, badem ve ceviz yağı eşit miktarda karıştırılarak saç diplerine masaj yaparak sürülür ve 1-2 saat bone ile kapalı tutulur.1-2 saat sonrası ılık su ile yıkanarak temizlenir.Bu uygulama 3 hafta boyunca devam ettirilmelidir.

Etiketler: , , ,

Ahmet Maranki Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Kür Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları