Antiaging maskeleri ile genç kalın

adminGüzellik Sırları0 Yorum13 Mart 2014

Antiaging maskeleri cildinizin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlayacaktır. Cildinizin dokusunu tazeleyerek kırışıklık karşıtı özelliğini yansıtacaktır. Uzmanlardan gelen ve çok faydalı denenmiş antiaging maskeleri ölü derilerden arındıracaktır. Cildinizde kalan kimyasal makyaj kalıntılarını ve gün içinde tıkanan gözeneklerinizi açacaktır. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskelerle cildinizdeki olumlu değişikliği hemen fark edebileceksiniz. Özellikle 30 yaş sonrasında meydana gelebilecek kırışıklıkların önlemini almış olacaksınız. Cildinizin temizlenmiş, arınmış ve canlandığını hissedebileceksiniz. Tamamen doğal yöntemler kullanarak temizleme maskenizi hazırlayabilirsiniz.

1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı bal ve 3 damla üzüm çekirdeği yağını karıştıralım. Bütün malzemeleri karıştıralım ve temizlenmiş cildimize sürelim. 20 dakika bekleyelim ve ılık suyla yıkayalım. Cildinize aynı şekilde antiaging uygulayacak olan tonikleri hazırlamak da mümkündür. 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı gliserin, yarım litre su, 1 tutam nane, 1 tutam yeşil çay, 1 tutam biberiye ve 2 damla nane yağı ile toniğimizi hazırlayabiliriz. Öncelikle suyu kaynatıp demliğe boşaltalım. İçine yeşil çayı atıp 5 dakika demleyelim. Başka bir kabın içinde nane ve biberiye yağını 15 dakika demleyelim. Daha sonra her iki kabın içinden de 50 ml. alıp içine uçucu nane yağı, elma sirkesi ve gliserin ilave edelim. Karışımı cam bir şişeye koyalım ve buzdolabına kaldıralım. İhtiyaç dahilinde kullanalım.

Antiaging kremi de evde kolayca hazırlayabiliriz. 15 damla doğal gül suyu, 10 ml. üzüm çekirdeği yağı, 25 gr. karite yağı ve 5 gr. balmumu ile kremimizi hazırlayalım. Öncelikle cam bir kaseye balmumunu ufalayalım. Karite yağını ve üzüm çekirdeği yağını koyup benmari usulü eritelim. Eridikten sonra tahta kaşıkla iyice karıştıralım. Daha sonra içine gül suyunu ekleyelim. Gül suyunu yavaş yavaş krem kıvamına gelinceye kadar ilave edelim. Kıvama gelince küçük bir krem kabının içine koyalım ve aynı şekilde buzdolabında saklayalım. İhtiyaç dahilinde kullanalım.

Etiketler: , ,

Antiaging maskeleri ile genç kalın Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları