Astımlı çocuk hastaları için klima

adminÇocuk Sağlığı0 Yorum2 Ağustos 2015

Astım çocuklarda sık görülen bir hastalıktır. Ortamda bulunan toz, duman, koku, sigara astıma neden olur. Alerjik asıllı astımlar anında kendini gösterir ve hırıltı, boğulma, öksürük, nefes darlığı gibi belirtiler gösterir. Astımlı çocukların bakımına çok dikkat edilmelidir. Astım hastalarının bulunduğu ortamda toz, koku, duman olmamalıdır. Yaz sıcakları ile birlikte sıkça kullanılan klimalar astımlı çocuk hastalar için büyük tehdit oluşturuyor.

Astımlı çocukların bulunduğu evlerde kesinlikle klima kullanılmamalıdır. Klima normal çocuklar için bile zararlıdır. Klima ortamdan çektiği havada bulunan tozu, bakteriyi, kokuyu, sigara dumanını tekrar soğuk havayla birlikte içeri üfler. Yeterli miktarda hava temizleyen bir klima sistemi maalesef satılmıyor. Birçok isimle filtre çeşidi pazarlanmaya çalışılsada hava kalitesini düzeltebilen bir klima yok. En sağlıklı yöntem evin pencereleri açılarak yapılan havalandırma çeşididir.

Klimanın astımlılara bir diğer zararıda nem dengesizliğidir. Klimalar ortamdaki havayı kurutur, yaşam ortamında sürekli bir nem dengesizliği oluşur. Bu durum astım hastaları için oldukça rahatsız edicidir. Çocuğunuzun sağlığı için klimalı ortamlardan uzak tutmalısınız.

Astımlı çocuk hastaları için klima Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları