Ayak kokusuna bitkisel çözüm

adminBitkisel Sağlık0 Yorum26 Temmuz 2014

Ayak kokusu hem kişileri hem de etrafındaki insanları son derece rahatsız etmektedir. Ayak kokusu yaz kış fark etmeden, giyilen ayakkabıyla pek de ilgisi olmayan sorunlar arasındadır. Dünya üzerinde milyonlarca insanın ortak sorunu olan ayak kokusunu bertaraf etmek için çeşitli çözümlere başvurulur. Fakat ayak kokusunda ayakkabı ve çorabın da etkili olduğu görülmüştür. Fakat yaz aylarında açık ayakkabı giyilmesine rağmen oluşan ayak kokuları son derece rahatsız edici bir ortam oluşturmaktadır. Kadın erkek demeden bir çok kişide belirli nedenlerden dolayı oluşan ayak kokusunu gidermek için doğru yöntemleri kullanmak yeterli olacaktır.

Ayak kokusuna bitkisel çözümümüz siyah çay

Ayaklarınızın içine gireceği bir leğenin içine bileğinize değecek kadar sıcak su koyun. Suyun içine 5 poşet siyah çay atalım. Suyumuz ılık hale gelince ayaklarınızı içine alıp 30 dakika bekletin.  Çayın içinde bulunan tanşin maddesi ile ayaklarda oluşan bakteriler yok olmaya başlayacaktır. Gözenekler küçüldüğü için ter bezleri de daha az aktif hale gelecektir. Bu işlemi bir hafta boyunca ara vermeden uygulayabilirsiniz. Ayak kokusuna son verecek olan çaylı ayak bakımı çok faydalı olacaktır. Ayak kokusunu tedavi edecek başka bir yöntem ise bebe pudrası ile yapılmaktadır.

1 kase bebe pudrası, 1 tatlı kaşığı şap tozu, 1 çorba kaşığı mısır nişastası ve 1 çorba kaşığı un gibi ezilmiş lavanta ile kürümüzü hazırlayalım. Öncelikle ayaklarımızı ılık suda 20 dakika bekletelim. Daha sonra malzemelerimizi karıştırıp ayaklarımızı bulayalım. Ayak kokusuna iyi gelecek başka bir tedavi yöntemi ise kına ile hazırlanmaktadır. Kına ve sirkeyi suda kaynatalım. Elde edilen su ile ayaklarımızı yıkayalım. Başka bir tarif ada çayı ve rendelenmiş havucu kaynatalım. Süzülerek elde edilen suyla ayaklarımızı yıkayalım.

Etiketler: ,

Ayak kokusuna bitkisel çözüm Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları