Ayak Sağlığı ve Yanlış Bilinenler

adminGenel Sağlık0 Yorum17 Eylül 2014

Ayak sağlığı sağlıklı yaşamın en önemli unsurlarından birisidir. Ağrılı ve rahatsız olan ayaklar sosyal ve iş yaşantımızda bizi zor durumlara düşürebilir. Bu durumlara düşmemek için ayaklarınız hakkında genel olarak yanlış bilinen konuları sizinle paylaşma gereği duydum.

  • Ortopedik ayakkabı herkes için rahat bir ayakkabıdır: Toplumda genel olarak bilinen bir yanlış var ki o da ortopedik ayakkabıların herkesin ayağına uygun olduğu kanısı. Bu düşünce çok yanlıştır. Herkesin ayak yapısı farklıdır ve ortopedikler herkes için tasarlanmamıştır.
  • Tırnak batmasındaki tedavi tırnağın çekilmesidir: Tırnak batmasında sorun yaratan yer tırnak değil tırnak yatağıdır. Bu yüzden tırnak  yatağı sorununun giderilmesi tedavi için yeterlidir.
  • Topuk dikeni sebebi topukta oluşan sivri bir yapıdır: Topuk dikeni sorunu topukta oluşan değil ayak tabanında oluşan bir hasarın sebep olduğu bir ağrıdır.
  • Ayak tabanlığı sadece ayağı rahatsız olanlar ya da sporcular için gerekli bir şeydir:Ayak tabanlığı sadece rahatsız olanlar için değil herkes için rahatlık yaratan bir uygulamadır.
  • Her diyabet hastasının ayağı sorunludur: Son zamanlarda sık sık bahsedilen konulardan birisidir diyabetlinin ayak sorunu. Fakat şunu söylemeliyiz ki her diyabetli ayak sorunu yaşamaz üstelik diyabetlilerin ayakta sorun yaşama ihtimalleri çok ta yüksek değildir.
  • Baş parmak çıkıntısında çeşitli aletler kullanmak ta tedavi edici olabilir: Bu yanlış olan bir düşüncedir.baş parmak sıkıntısında hiç bir alet tedavi edici olamaz. Bu aletler oluşmuş bu sorunun çözümünde ancak yardımcı olabilir.
  • Her profesyonel futbolcunun ayakları sağlıklıdır: Evet profesyonel futbolcuların ayakları sağlıklıdır fakat bu onların sporcu olma sebepleri değildir. Bu sporcular sürekli olarak ayak kontrollerini yaptırırlar.
  • 60 yaşından sonraki kişilerin eklemlerinde bozulma yaşanır : Her 60 yaş üstü kişilerin eklem sorunu yoktur. Yanlış olan bir başka düşünce ise protezlerin bu yaştakiler için sorun teşkil etmesi. Bu düşünce de yanlıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte bu sorun ortadan kalkmıştır.
Etiketler: , ,

Ayak Sağlığı ve Yanlış Bilinenler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları