Ayça Kaya ödem söktüren tarifler

adminBitkisel Sağlık0 Yorum10 Ekim 2013

Ödem problemi bir çok kişide görülen, vücudun yeterli sıvı atamamasından kaynaklı oluşan bir durumdur. Ödem insan vücudunda şişkinlik yaratır. Bazı kişiler buna şişmanladım gibi terimler kullanabilirler. Vücuda alınan tuz ve su miktarı şişmeye ve dolayısıyla ödeme neden olurlar. Ödem bölgesel veya genel olarak meydana gelebilir. Gözle görülür bir ödem, vücudunuzda 3 litre suyu biriktirmişsiniz demektir. Bunun için Doktor Ayça Kaya’ nın ödem atmak için tavsiye etmiş olduğu karışımları kullanma son derece faydalı olacaktır. Ödem aksi halde pek çok hastalığa davetiye çıkarmış veya habercisi olabilir. Böbreklerinizi yormadan, vücudunuzda bulunan fazla suyu atabilirsiniz.
Sabah 3 dilim taze ananas, 1 kutu sade probiyotikli yoğurt ve 2 yemek kaşığı yulaf ezmesini tüketelim. Ara öğünlerde tarçın ve karanfil eklenmiş ısırgan otu çayını içmelisiniz. Öğlen içinde bol maydanoz, roka, tere, taze fesleğen, taze nane, kıvırcık marul, ızgara tavuklu zeytinyağlı salata yiyebilirsiniz. Yanında 2 dilim çavdar ekmeği de tüketebilirsiniz. Ara öğün de 2 tuzsuz grisini, 1 dilim tuzsuz beyaz peynir, 1 kivi ve 1 fincan yeşil çay önerilmektedir. Akşam 1 kase sebze çorbası, 1 bardak kefir, 1 adet portakal önerilmektedir. Ayrıca gün içinde 8 litre su içilmesi gerekmektedir.
Ödem azaltan beslenme düzenini takip eden çaylar da mevcuttur. Bu çaylar vücudunuzdaki ödemi kısa sürede atmanız konusunda çok yardımcı olacaktır. Mısır püskülü, soğan, maydanoz, defne yaprağı ve kiraz sapı çaylarını gün içinde tüketebilirsiniz. Ödem söktüren besinler ve şifalı bitkilerden yardım alabilir, gündelik hayatınızı sekteye uğratan şişkinliklerinize son verebilirsiniz. Ödem vücudu olduğundan daha şiş gösteren oluşumlardan biridir. Fakat Doktor Ayça Kaya tavsiyeleri oldukça başarılı sonuçlar vermiş ve vermeye devam edecektir.

Etiketler: , ,

Ayça Kaya ödem söktüren tarifler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları