Ayhan Ercan bronşit için macun tarifi

adminBitkisel Sağlık0 Yorum9 Aralık 2013

Broşların her türlü nedenden dolayı iltihaplanmasına bronşit denir. Özellikle soğuk algınlığından sonra görülen yaygın hastalıklardan biridir. Çocuklarda ve erişkinlerde sık olarak görülen hastalıklar arasındadır. Solunum yollarının üst bölgesinde bulunan virüstür. Bronşit hastalığına son yıllarda bitkilerle tedavi edilen ve oldukça başarılı sonuçlar vermeye başlamıştır. İltihaplar vücudun direncini düşürür ve iltihaba neden olur. Bu iltihaplar balgam üretmeye başlar ve oldukça rahatsız etmeye başlarlar. Bronşit hastalığını yoğun yaşadığınız süreçlerde bronşit için özel hazırlanan macundan faydalanabilirsiniz.

Ayhan Ercan bronşit için macun tarifini bizlerle paylaşıyor. Her derdin devası şifalı bitkilerin doğru zamanda kullanımı hastalık süreçlerinizi kısaltacaktır. 3 ölçek hatmi çiçeği, 3 çay kaşığı çörek otu, 2 çay kaşığı meyan kökü, 2 çay kaşığı nezle otu, 3 çay kaşığı anason, 4 çay kaşığı zencefil, 3 çay kaşığı deniz kadayıfı, 2 çay kaşığı ekinezya, 5 çay kaşığı sığır kuyruğu, 3 çay kaşığı kekik, 2 çay kaşığı propolis, 1 çay kaşığı günlük sakızı, 10 damla okaliptüs yağı, 200 gr. andız pekmezi, yarım kilo çam ballı ile macunumuzu hazırlayalım. Bütün malzemeler toz halinde olmalıdır. Boğaz enfeksiyonu, anjin gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan macun, ayrıca bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de yardımcı olacaktır.

Bütün malzemeleri cam bir kabın içine boşaltalım. Üzerine andız pekmezi ve çam balını ilave edip karıştıralım. Bu macun karışımından günde 3 yemek kaşığı şifa niyetine tüketelim. Balgam sökücü ve üst yolunum yollarını tedavi eden kuvvetli bir karışımdır. Ağzınızda pastil gibi yavaş yavaş sindirin. Bu karışımı pastil gibi tüketmek isterseniz, içine 1,5 yemek kaşığı mısır nişastası ilave edip tavada çevirelim. Sonrasında bir kaç gün kurumasını bekleyelim. Pestil gibi yiyelim. Şifalı karışım ciddi ölçüde rahatlama ve ferahlama sağlayacaktır. Üst solunum yollarınızın açıldığını ve rahat nefes aldığınızı hissedeceksiniz.

Etiketler: ,

Ayhan Ercan bronşit için macun tarifi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları