Babalar ve Çocukları

adminÇocuk Sağlığı0 Yorum12 Eylül 2014

Çocuk doğurmak ne kadar zor ise doğumdan sonra o çocuğun bakımı ve büyütülmesi çok daha zor olmalı. Peki bu zor işi kadınlar nasıl başarıyor? böyle zor bir durumun üstesinden nasıl geliyorlar? anneler bakıldığı zaman çocuklarının karşısında hep güçlü durabilen varlıklardır. Görevleri ağırdır ama hepsinin üstesinden kolayca gelebilirler. Peki ya Babalar? Babalar genelde bu durumları pek bilmezler. çocuk nasıl tutulur ?nasıl altı değişir? Bunlardan habersizdirler. Bu konular da kadınların üzerlerine düşüyor.

Kadın erkek rolü nedir?

bundan 30-40 yıl önce iyi baba sıfatı ‘eve ekmek getiren’ olarak tanımlanırken günümüzde babaya yüklenen sorumluluklar azalmış durumda. Kısaca kadın da artık erkeğin  görevini gerçekleştirebiliyor. Dolayışı ile erkekler artık kadınlara yardım etmek zorunda.

İşinizi eve getirmeyin

kabul etmeliyiz ki artık insanlar eskiye nazaran daha çok çalışıyorlar ve yoruluyorlar. Bunlara rağmen bir baba olarak iş sorunlarınızı eve getirmemelisiniz.

Akşam dinlencesi

Her türlü sıkıntıya rağmen anne kadar çocuklarınıza ilgi göstermek istiyorsanız her akşam çocuklarınıza zaman ayırmalısınız. Kitap okuyun onlarla oyun oynamak istediğinizi gösterin.

Örnek olun

Çocuklarınız özellikle erkek çocuklarınız için tek örnek siz olmalısınız. istediğiniz gibi bir çocuk yetiştirmek için hal ve hareketlerinize dikkat etmelisiniz. Sizi ilgili ve saygılı olarak tanırsa o da öyle davranacaktır.

Eşinizle iyi iletişim kurun

bebeğiniz ve ailenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamak için onlarla sağlıklı iletişim kurmalısınız. Gerekirse kurallar koyun ve tüm bireylerin bu kurallara uymasını sağlayın.

Eşinizi yaralamayın

bir insanı toplum içerisinde aşağılamak, yanlış yaptıklarına gülmek hiç te hoş olmayan davranış biçimidir. Özellikle bu kişi eşinizse çok fazla kırıcı olabilir ve ilişkinizde çatlaklar oluşmasına sebep olabilir.

Asistan değil eşiniz olsun

Şimdiki çocukların okul ve okul dışı programları çok yoğun. Bu yoğunlukta eşinizi bunları yapmanıza yardımcı olan bir asistan olarak kullanmayın tüm bunlara birlikte karar verin ve birlikte hareket edin.

Etiketler: ,

Babalar ve Çocukları Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları