Bahar nezlesi için bitkisel İbrahim Saraçoğlu üzerlik otu kürü tarifi

adminBitkisel Sağlık0 Yorum8 Nisan 2015

Baharın gelmesiyle birlikte birçok insanda hapşırma, göz yanması, burun akıntısı, göz akıntıcı, göz yanması gibi belirtilerle birlikte bahar nezlesi kendini gösterir. Bazı insanlarda bu belirtiler ağır şekilde yaşam kalitesini düşürür. Bahar nezlesinin suçlusu polen dağıtımına başlayan bitkilerden kaynaklanıyor. Ağaçların çiçek açması sonucu havaya yayılan polenler solunum sistemimize girerek saman nezlesi olarakta bilinen soruna yol açar.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bahar nezlesi için sizlere bitkisel bir kür tarifi sunuyor. Üzerlik otu tohumundan oluşan kür birçok alerji türüne de iyi geliyor. Evde kolayca hazırlanan kür için gerekli malzemeleri yakınınızdaki aktarlardan temin edebilirsiniz.

Üzerlik otu

 

Üzerlik otu kürü nasıl hazırlanır?

2 yemek kaşığı üzerklik tohumunu 1 litre suyun içerisine koyarak kaynatın. Kaynamış kabın üzerine eğilip kafanızı bir örtü ile kapatın. 2 dakika süresince hem ağızdan hem de burundan otun buharını içinize çekin. Daha sonra bir pamuğu suya batırıp burun deliklerinizi pamukla ıslatın. Bu işlemi 1 gün arayla 15 gün uygulayın. Nezle ile alakalı hiçbir sorununuz kalmayacaktır. Bu kürü solunum kaynaklı tüm alerjilerde kullanabilirsiniz.

üzerlik otu tohumu faydaları nelere iyi gelir?

İçerisinde vasicinone maddesi bulunan tohum anti alerjik özelliği yanında tansiyon düşürücü etkiye de sahiptir. Bronşları genişleterek solunumu kolaylaştıran otu sorun yaşadığınız zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Bahar nezlesi için bitkisel İbrahim Saraçoğlu üzerlik otu kürü tarifi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları