Bakımlı olmak için neler yapılır

adminGüzellik Sırları0 Yorum1 Mart 2012

Bakımlı bir kadın olmak hiç de zor değildir. Vücudumuza ve cildimize yapacağımız güzel dokunuşlarla son derece bakımlı olmak mümkündür. Her kadının yapması ve bilmesi gereken güzellik sırları vardır. Kendinize ayıracağınız bir kaç dakika ile geleceğinize ve güzelliğinize yatırım yapmış olacaksınız. Güne zinde başlamak için iyi ve kaliteli bir uyku ilk şartımızdır. Uykusuzluk şiş gözler ve yorgun bakışları beraberinde getirir. Fakat gözleriniz şiş ise sabah kalkınca demlenmiş çayın içine pamuğu batırıp gözlerimizin üzerine yatıralım. Bu şekilde 10 dakika bekleyelim ve şişliklerden kurtulalım.

Cildimize bakım mutlaka gereklidir. Haftada 1 kere yapılacak cilt maskesi cildi son derece canlı tutacak en önemli noktalardan biridir. Cildimizi tanımalı ve buna göre bir maske uygulamalıyız. Yağlı, normal ve kuru ciltler için evde yapılabilecek çok harika ve kolay maskeler mevcuttur. Saç bakımı da en az cilt bakımı önemlidir. Çünkü kadını gösteren saç ve cilttir. Cansız, ruhsuz ve sönük saçlar son derece kötü görünmemize sebep olacaktır.

Saç bakımı için mutlaka şampuan sonrası bakım kremi kullanılmalıdır. Saçlarımıza haftada 1 defa yapacağımız bakım maskesi ile saçlarımız nefes alacak ve harika bir görünüm sergileyecektir. Saçlarımıza halis zeytinyağı ve susam yağını karıştırıp masaj yaparak yedirelim. 2 saat bekletelim ve ılık su ile bolca yıkayalım. El, ayak, tırnak, saç, cilt bakımı evde çok çabuk yapılabilir ve çok fazla zamanımızı almaz. El ve ayaklarımızın normal temizliğini yaptıktan sonra vazelin ile ovarak masaj yapalım. Özellikle topuk bölgesi çok sertleştiği için ihtiyacı olan nemi vermeliyiz. Sadece bir kaç dakika ile hayatımız boyunca bakımlı ve hijyen bir görünüme sahip olmuş olacağız.

Etiketler: , ,

Bakımlı olmak için neler yapılır Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları