Bakımlı olmak için neler yapılır?

adminGüzellik Sırları0 Yorum11 Şubat 2012

Bir çok bayan bakımsız olduğundan yakınır ve en çok da zaman bulamadığı için bakımsızlıktan muzdariptir. Kendimize bakmak deyince akla hemen kuaför, güzellik salonları son moda kıyafetler gelir. Aslında bakımlı olmanın eş anlamı temiz ve fresh olmaktır. Biçimsiz tırnaklara sürülen oje, biçimsiz yapılan bir makyaj, moda olan ve üzerimize yakışmayan kıyafetler, yine moda diye yakışmayan bir saç kesimi kesinlikle bakım değil komikliktir. Kendimizi bu duruma düşürmeden sadece yakışanı yapmak ve fresh görünmek bakımlı görünmenin son noktasıdır.
Bakım çok pahalı kozmetik ürünleri kullanmadan da olur. Zira kimyasal içerik taşıyan kremler ve güzellik ürünleri de bitkisel yağlardan elde edilmektedir. Saç, cilt, el ayak bakımı kadınlar için harika saatlerdir. Çünkü kadınların kendilerini en çekici hissettikleri anlardır. Öncelikle cilt bakımı aslında uygulanacak en kolay bakım çeşitlerinden sadece biridir. Öncelikle cildimizi tanımalı ve ne tür bir bakım istediğini anlamakla işe başlayabiliriz. Yağlı ciltler için yapılacak limon ve bal karışımlı bir maske, cildi uzun süre taze ve diri tutacaktır. Kuru ciltlere ise, daha çok süt ve badem yağı maskesi önerilir. Bir kaç damla badem yağı ve 1 çay bardağı sütü karıştırıp cildimize pamuk yardımıyla sürelim. 20 dakika bekleyip yıkayalım.
Saç bakımı ise yine saçımızı tanıyıp yağlı ve kuru olarak ayırmamız gerekir. Buna göre bir maske yapıp saçlarımıza uygulayalım. Kuru saçlar için halis zeytinyağı ve tatlı badem yağını karıştırıp sürelim. 2 saat bekleyelim ve iyice yıkayalım. Mutlaka nemlendirici ile destekleyelim. Giyim konusunda ise sadece kendimize yakışanı tercih etmek çok doğru bir karar olacaktır. Saç şeklimize gelince yüzümüze yakışan bir renk tonlaması ve kesim şekli tercih etmeliyiz. Makyaj tonlamasını da yine günlük giydiğimiz bir elbisenin rengi ve özellikle saç rengimize göre tercih edelim. Unutmayalım ki, renk bütünlüğü de fresh lik verecektir. Giyim ve makyaj bütünlüğü çok önemlidir. Tabi ki bunu aksesuarlarla desteklemek de çok faydalı olacaktır. Tırnak, ayak ve el bakımını evde kendimizde yapabiliriz. Güzel ve bakımlı olmak önemli ayrıntılarda saklıdır.

Etiketler: , ,

Bakımlı olmak için neler yapılır? Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları