Balgam söktüren bitkiler

adminBitkisel Sağlık0 Yorum25 Nisan 2013

Üst solunum yollarında yaşanan sıkıntıların öksürük ve balgam olarak belirti göstermesinin önlemini alabilirsiniz. Özellikle daha rahat nefes alabilmek için çeşitli bitkilerden hazırlanan çaylardan faydalanabilirsiniz. Bir çok bitki balgam söktürücü özelliği ile, hayatınızı daha da kolaylaştıracaktır. Çünkü balgam sorunu gündelik hayatı olumsuz etkiler. Kendinizi sağlıksız ve hırıltılı hissetmenizi sağlar. Hastalığın daha kısa sürede vücudu terk etmesi için, balgam oluşumuna neden olan hastalıkla mücadele edebilmeniz için yardımcı olan bitkileri sizlerle paylaşıyoruz. Okaliptus, kekik ve nane gibi bitkilerin karışımıyla elde edilecek çaylarla balgam oluşumuyla mücadele etmiş olabileceksiniz. Özellikle okaliptus en etkili balgam söktürücülerden biridir. Boğazınızı yumuşatır, öksürüğü hafifletir ve daha kaliteli nefes alabilmenizi sağlamaktadır.

Tencerenin çeyreği kadar su koyup kaynatalım. İçine 5 adet okaliptüs yaprağı atalım ve buharını içimize çekelim. Bu şekilde ciğerleri ve solunum yollarını açarak nefes almamızı daha kaliteli hale getirebiliyoruz. Nane çayı da dolu ciğerleri ve göğsünüzü yumuşatacak bitkiler arasındadır. Öksürük ve balgam oluşumu insan vücudunu yorar ve yaşam kalitesini düşürür. Nane çayı öksürüğü alırken, boğazınızı yumuşatacaktır. Nane çayından buhar olarak da, içerek de faydalanabilirsiniz. Balgam, öksürük ve gribal enfeksiyonların oluşturabileceği çeşitli rahatsızlıklara da iyi gelmektedir.

Meyan kökü bronşit, astım, öksürük ve balgam oluşumuna karşı önleyici olarak kullanılan bitkilerden biridir. Balgam sökücü özelliği sebebiyle yaygın olarak kullanılmaktadır. Solunum yollarıyla ilgili rahatsızlıkların tedavisinde bitkisel destek olarak önerilmektedir. Aynı şekilde melekotu kökü çayı da solunum yollarına bağlı oluşum gösteren sıkıntılarla mücadele eden bitkiler arasındadır. Balgam, bronşit, soğuk algınlığını yok etme özelliğine sahiptir. Balgam, öksürük, nefes tıkanıklığı hayatı olumsuz etkileyen rahatsızlıklar arasındadır. Bitki çaylarıyla tedavi sürecine yardımcı olarak hayatınızı daha kaliteli yaşama fırsatı bulabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Balgam söktüren bitkiler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları