Bilmeniz Gereken Diyet Sırları

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum27 Eylül 2014

Günlerce, haftalarca hatta aylarca bir diyet programı uyguluyorsunuz, aç kalıyor, halsiz kalıyor fakat herşeye rağmen istikrarlı bir süreçte yol alıyorsunuz.Peki ya sonuç? Tartının üzerine çıktığınızda ise bu durum sizi memnun etmiyor mu? O zaman yanlış yaptığınız şeyler doğru yaptığınız şeylerden çok demek ki.Uzmanlardan yararlanarak hazırladığımız bu yazımız tam da size göre.

  • Badem yiyin: Beslenme uzmanları az miktarlarda badem ve ceviz tüketmenin yararlı olduğunu belirterek, canınız aşırı derecede abur cubur istediğinde abartmamak kaydıyla ceviz, fındık, badem tüketebilirsiniz diyor.
  • Yağ ve karbonhidratları karıştırmayın: Yağları ve karbonhidratları ayrı bir yerde tutmalısınız.İhtiyacınız olan enerjiyi karbonhidratlardan alırsınız.Enerji aldıktan sonra üzerine bir de yağ alırsanız gerekli enerjiyi tükettiğinizden dolayı vücudunuz aldığınız yağı depolamak zorunda kalır ve kilo alırsınız.
  • Kesinlikle aç kalmayın: Her gün aynı kaloriyi alırsanız vücudunuz buna alışır ve fazla yemeye karşı kapılarınızı kapatırsınız.Bir gün bu şekilde ertesi gün aç kalırsanız kendinizi doymuş hissetmezsiniz.Bu nedenle tam olarak  aynı kalori çevresinde olmasa da aynı kalori çevresinde  beslenmeye özen gösterin.
  • Zayıf arkadaşlar seçin :Obezite bulaşıcı bir rahatsızlıktır.Bu yüzden obez olmamak ve zayıflamak istiyorsanız mutlaka ince ve yemesine dikkat eden arkadaşlar edinin.Çevrenizdeki insanlar kilolu ve bunu değiştirmekte güçlük çekeceğinize inanıyorsanız onlarla birlikte bir diyet programı uygulayabilirsiniz.
  • Paket ürünlere dikkat edin: Paket halinde satılan ve üzerinde şeker miktarı azaltılmış ya da tuz oranı azaltılmış şeklindeki ürünlere aldanmayın. Bu tür ürünlerin sizin için uygun olup olmadığına içeriğine baktıktan sonra karar verin.
  • Proteine ağırlık verin: Proteinin yağ yakımına yardımcı olduğu biliniyor.Gıdalarınız da protein alarak zayıflamanıza destek verebilirsiniz.Protein aynı zamanda tok tutarken kas yapımına da yardımcı bir görev üstlenir.
  • Egzersinizde değişiklik yapın: Kendinizi mutsuz ve huzursuz hissettiğiniz de stres hormonu faaliyete geçerek kan şekeri seviyeniz düşer bu durum da sizi yemeye yöneltebilir.Farklı egzersizleri deneyerek bu durumun önüne geçebilirsiniz.
Etiketler: , ,

Bilmeniz Gereken Diyet Sırları Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları