Bitkilerle doğal saç bakımı

adminSaç Bakımı0 Yorum18 Nisan 2013

Bitkilerle yapılan doğal saç bakımı sayesinde daha canlı ve sağlıklı saçlara kavuşmanız kaçınılmaz olacaktır. Beslenen saçlar sağlıklı uzar ve kırılma, kopma ve dökülme gibi sorunlar yaşamanıza engel olur. Saç derinizin kuruluğu, kaşınması, saçlarınızın dökülmesi, kepeklenmesi, kopması ve cansızlaşması saçlarınızın ihtiyacı olan özeni alamıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Her gün olmasa da haftada mutlaka bir defa saçlarınızı besleyecek karışımlar ve doğal yöntemler hazırlayarak, ihtiyacı olan enerjiyi saç köklerinize kazandırmış olabilirsiniz. Saç kökleri kadar uçları da önemlidir. Kolay şekil almayan saçlar için hazırlayabileceğiniz maskelerle saçlarınız sağlıkla parlayacak, hareketli bir görünüm yakalayacaktır.

1 kahve fincanı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı deniz tuzu, 1 çorba kaşığı elma sirkesi, 1 çorba kaşığı biberiye yağı ve 1 tatlı kaşığı kuru öğütülmüş kuru mayayı karıştıralım. Elde etmiş olduğumuz karışımı boya sürer gibi saç diplerinden başlayarak sürelim ve streç filme saralım. Üzerini havluyla örtelim ve en az 2 saat olmak üzere bekleyelim. Saç maskemizi haftada 1 defa saç kökleri güçleninceye ve saçlar parlayıncaya kadar uygulayabilirsiniz. Bilindiği gibi kuruyan saç dipleri de kolaylıkla kopar ve dökülmelere neden olur. Bu nedenle saç köklerini sağlıklı yağlarla beslemek de, yeni çıkan saçların daha güçlü uzamasına ve saç köklerinden çabuk kopmamasını sağlayacaktır.

Saç dipleri kuruluğu için 1 fincan kaynamış su, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı ceviz yağı, yarım tatlı kaşığı keten tohumu yağı ve yarım limon suyuyla maskemizi hazırlayabiliriz. Öncelikle bütün malzemeleri karıştıralım. Karışımı saç diplerinize sürüp iyice yedirin. Sonrasında saçlarınızı streçle sarıp 1 saat bekletin. Sonrasında saçlarınızı yıkayın ve uygun nemlendirici ile nemlendirin. Saçlarınızın için doğadan gelen mucize karışımları haftada bir defa olmak üzere uygulayabilirsiniz. Olumlu değişimi kısa sürede fark edeceksiniz.

Etiketler: , , ,

Bitkilerle doğal saç bakımı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları