Bitkilerle doğal saç bakımı

adminSaç Bakımı0 Yorum29 Ocak 2013

Bitkilerin saç bakımı kullanılması geçmiş tarih boyunca başarıyla kanıtlanmıştır. Bitkilerin sırrı tesadüf değil, başarıda gizlidir. Saçlarınız sizi gündelik hayatınıza hazırlayan ruhsal faktörlerden biridir. Kadınların kendilerine olan özgüvenlerinin yükselmesi başta saçlarının güzelliği ve canlılığıyla alakalıdır. Saçlarınızın uzarken kırılmaması, canlılığını kaybetmemesi sizin bakım sürecinize bağlıdır. İhtiyacı olan nemi saçınıza verirseniz, size kısa sürede geri dönecektir. Hava şartları, stres, çevresel faktörlere bağlı olarak gelişim gösteren saçlar, gününüzün oldukça aktif geçmesini sağlayacaktır. Özellikle saç derinizi koruma altına alarak, saçlarınızı kuvvetlendirebileceksiniz. Yarım çay fincanı zeytinyağı ve 1 fincan süzme balı karıştıralım. İyice çalkaladıktan sonra bir gün dinlendirin. Daha sonra karışımı saç derinize iyice yedirin. Ovaladıktan sonra tarayın ve saçlarınıza derin etki etmesini sağlayın. Başınızı streç filmle sararak 30dakika bekleyin. Bol suyla yıkayın ve saçlarınıza ihtiyaç dahilinde karışımı uygulayın.

Saçlarınızın güzelliğini kendi kontrolünüz altına almak için geç kalmış sayılmazsınız. Bitkisel karışımları uygulamak oldukça zahmetsiz ve eğlenceli olacaktır. Başka bir karışım olarak 1 yumurta sarısı, 1 çay bardağı demlenmiş çay, 1 çorba kaşığı badem yağı ve 2 damla limon suyunu bir kabın içinde karıştıralım. Saç diplerinize iyice yedirin ve 1 saat bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Parlaklık verirken saçlarınızın beslenerek uzamasını sağlayacak harika bir karışımdır.

Saçlarınıza uygulayacağınız protein bakımı da oldukça faydalı yöntemlerden biridir. Özellikle yumurtanın saçlarda harikalar yarattığını hepimiz biliriz. 2 adet yumurtayı iyice çırpalım. İçine 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyelim. 1 çorba kaşığı gliserin, 1 çorba kaşığı elma sirkesi ilave edelim. 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın ve uygun bir şampuanla devam edin. Oldukça faydalı olan bu yöntemle saçlarınız ihtiyacı olan proteine kavuşacak, beslenerek sağlıklı uzayacaktır.

Etiketler: , , ,

Bitkilerle doğal saç bakımı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları