Bitkilerle Evde Vücut Bakımı

adminBitkisel Sağlık0 Yorum12 Nisan 2012

Vücut bakımı bayanlar için çok önemlidir. Çünkü pürüzsüz ve sağlıklı görünen bir cilt daima güzel bir görünt verecektir. Vücut bakımının en önemli aşaması banyo da kese uygulamaktır. Ölü derileri cildimizden atar ve gözenekleri açarak nefes almasını sağlar. Bu da güzelliğin ilk aşamasıdır. Sonrasında ise cildin ihtiyacı lan nemi ve besleyici maskeleri uygulamak gerekiyor. Peeling tadı veren meyvelerle hazırlanmış harika bakım ürünleriyle kendinizi dünyanın en güzeli hissedeceksiniz. Öncelikle banyo suyunun ılık olmasına dikkat etmelisiniz. 1 bardak ılık süt ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını kavanoza koyup çalkalayalım ve banyo suyuna ekleyelim. Banyodan sonra ılık bir duş alıp kurulanın.

Deriniz kuruysa 50 ml. badem yağını banyo suyuna ekleyelim ve iyice karıştıralım. Banyodan sonra derinin üzerinde kalan suyu elimizle sıyıralım ve klan yağla masaj yapalım. Derinin kuruluğunu tümüyle aldığı için, bebeksi bir yumuşaklık hissedeceksiniz. İnsan vücudu sık kilo alıp vermeye ve yaşa bağlı olarak sarkmaya, yıpranmaya çok meyillidir. Erken kırışıklar için 2 bardak ılık süte 2 yemek kaşığı balı iyice yedirelim. 1 tatlı kaşığı bademyağı ekleyelim ve kapalı kavanozda çalkalayalım. Daha sonra banyo suyuna ekleyip kullanalım.

Bu harika karışım kırışıklar için harika bir formüldür ve haftada 1 defa uygulamak hayat boyu vücudunuzun diri kalmasını sağlar. Önlem almak güzelliğine düşkün bayanlar için çok önemlidir. Vücudu ve cildi gerginleştirmek için, avakaoyu lapa haline getirelim. Kırışıklık olan bölgelere ve ihtiyaç hissedilen yerlere uygulayalım. Vücut ve cilt düzgünleştirmek için lavana yağı, biberiye yağı ve gül yağından azar azar karıştırıp kırışıklık olan bölgelere hafif dokunuşlarla uygulayın. Evde uygulayacağınız son derece ekonomik ve masrafsız bitkilerle güzelliğinizi yansıtın.

Etiketler: , , ,

Bitkilerle Evde Vücut Bakımı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları