Bitkilerle ter kokusunu önleyin

adminBitkisel Sağlık0 Yorum26 Nisan 2013

Ter kokusu özellikle yaz aylarında oldukça rahatsız eden oluşumlardan biridir. İnsanların doğasında var olan terlemenin, hayatınızı olumsuz etkilemesine izin vermemelisiniz. Bitkilerin kendinize ve çevrenizdeki insanlara karşı ter kokusundan arınmış olarak hayatınıza devam edebileceksiniz. Bazı kişilerin kış ayların dahi terlediğini ve terlerinden oldukça rahatsız olduklarını görebiliriz. Ne kadar duş alırsanız alın, terlemeyi durduramayacağınız için, önlem olarak doğru bitkiler size yardımcı olacaktır. Özellikle kış aylarında aşırı terliyor ve bu durumdan sağlık ve koku olarak rahatsızlık duyuyorsanız ada çayı sizlere yardımcı olacaktır. Ada çayı terlemeye kaşı önlem alıcı bitkilerden biridir. Her gün 1 fincan şekersiz olarak tüketebileceğiniz ada çayı terlemeyi büyük ölçüde azaltacaktır.

Öncelikle yemeklerinize baharat koymayın ve pamuklu giysileri tercih ederek gündelik hayatınıza başlangıç yapın. Haftada 2 gün olmak üzere banyo küvetinizi doldurup 2 tas deniz tuzu ve 2 adet limon suyu ekleyin. 30 dakika boyunca küvetin içinde kalın ve ter kokunuzdan arınmış olarak temizlenin. Buna ek olarak tarçın da ter kokusunu alan baharatlardan biridir. Doktor İbrahim Saraçoğlu’ nın hazırladığı terlemeye karşı son kürünü mutlaka hazırlayıp uygulayın. Enginar kökünü kaynatalım ve çıkan suyu soğumaya bırakalım. Sabahları bir fincan içelim. Karışımı çay gibi demleyelim ve her sabah terlemeye karşı içelim.

Erik ve yaprakları kaynatalım. Sıcak olarak içildiği zaman vücudu terleterek zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Terlemek insanın doğasında var olan bir oluşumdur. Doğanın getirdiği her şeyi güzelleştirmeye çalıştığımız gibi, terlemeyi de azaltabiliriz. Hatta vücuttan çıkan terlerin kökü bir koku yaymasına engel olabiliriz. Aşırı terlemeye karşı huş ağacının çayı da oldukça faydalı olacaktır. 1 kaşık huş ağacı kuru yaprağı, 1 bardak sıcak suyla demleyelim. Günde 2 bardak huş çayını içelim.

Etiketler: , ,

Bitkilerle ter kokusunu önleyin Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları