Bitkisel cilt sıkılaştırıcı

adminCilt Sağlığı0 Yorum21 Haziran 2014

Cildin zamana karşı sıkılığını kaybetmesi kaçınılmazdır. Fakat sadece yaşa bağlı olmayan yumuşama ve sarkmaların büyük çoğunluğu kilo alıp vermekten kaynaklanmaktadır. Özellikle kaybedilen kilo sonrası vücutta oluşan sarkmaların önlemini egzersiz ve bitkisel karışımlarıyla alabiliriz. Doğanın sunduğu mucizelerle cildinizi pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz kürler sayesinde, daha sıkı ve formda görünmeyi sizi çok mutlu edecektir. Evde hazırlayabileceğiniz ve her zaman kullanabileceğiniz bitkisel karışımları sizlerle paylaşıyoruz.

1 tutam hibiskus ve 1 tutam kuşburnunu yarım litre suyla karıştıralım. Karışımı 5 dakika kaynatalım ve 15 dakika demlemeye bırakalım. Cildinizi sıkılaştırmak için düzgün şekilde masaj yaparak yedirelim. Oldukça faydalı olan bitkisel karışımlarla daha sıkı bir cilde kavuşmanız kaçınılmaz olacaktır. 1 şişe gliserin, 5 limon suyu yarım kilo kırmızı acı biber ve 1 şişe biberiye yağı ile doğal sıkılaştırıcımızı hazırlayabiliriz. Kırmızı acı biberleri haşlayıp, limonlu suda öldürelim. Daha sonra elde edilen malzemeleri karıştıralım. 3 gün boyunca karanlık ve serin bir yerde saklayalım.

Kurutulmuş Hibiskus bitkisi

Hazırlamış olduğumuz sıkılaştırıcıyı her gün düzenli olarak masaj yaparak yedirelim. Karışımı sürdükten sonra egzersiz yapmak çok iyi gelecektir. 1 saat bekledikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayalım. Doğal olan sıkılaştırıcı gözle görülür şekilde sıkılaşmanızı sağlayacaktır. Bu karışım ile cildiniz yenilecektir. Cildin sarkmaması için güneşe karşı da dikkatli olmak faydalı olacaktır. Yaşlanmayla birlikte elastikiyetini kaybeden cildimizin gerginleşmeye ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle karışımlar ve egzersiz sayesinde daha genç bir cilde sahip olabileceksiniz.

Etiketler: , ,

Bitkisel cilt sıkılaştırıcı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları