Bitkisel güzellik sırları

adminGüzellik Sırları0 Yorum11 Şubat 2012

Geçmiş yıllardan günümüze kadar gelen tüm güzellik formülleri bitkilerin içinde saklıdır. Saf bitkileri karıştırıp elde ettiğimiz güzellik formülleri cildimizle buluşturup, kendi bakımımızı kendimiz kolaylıkla yaparız. Doğadaki güzelliklerin en büyük sırrı parlaklığı ve canlılığını cildimize yansıtmasıdır. Ciltteki fresh görünüm canlılık ve gençlik sinyalleri gönderir. Bu da bizim ne kadar çekici ve canlı bir cilde sahip olduğumuzu gözler önüne serer. Güzel cilt için saatler harcamadan sadece kısa bir süre içinde özel bakımını yapabiliriz.

Öncelikle yüzümüzü her sabah uyandığımızda asidi gitmiş soda suyu ile düzenli olarak silelim. Ya da yüzümüzü yıkayalım. Elma harika bir cilt dostudur. Yaşlanmayı geciktiren elma ile cildimizi temizleyebilir ve ihtiyacı olan tazeliği kazandırabiliriz. Elmayı rendeleyelim ve yüzümüze sürelim. Düzenli kullanım sayesinde cildimiz pırıl pırıl olacaktır. Elmanın vücuda içten ve dıştan olan faydalarını saymakla bitiremeyiz. O zaman cildi sıkılaştırdığı ve ihtiyacı olan bebek tazeliğini cildimize kazandıralım. Diğer taraftan maydanoz suyunu kesme tahtası üzerinde çok küçük doğrayalım. Daha sonra çıkan suyu pamuk yardımıyla alıp cildimize sürelim. Cildimiz sandığımızdan daha çabuk pürüzsüz ve doğal bir canlılık kazanacaktır.

Kuru ciltler için yağlı sütün içine pamuğu batırıp yüzümüze sürelim. Çok fazla bastırmadan sürelim. Bu şekilde 20 dakika bekleyip yüzümüzü ılık suyla yıkayalım. Kırışıklık için soğan ve elma sirkesinin birleşimi çok faydalı olacaktır. Bir adet küçük soğanın suyunu sıkıp içine yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyelim. Bu karışımı yüzünüze her gün sürelim. Kırışıklık düşmanı, gençlik iksiri olan bu karışım harikalar yaratacaktır. Yüzümüze çok pahalı kozmetik ürünleri kullanmadan gençleşmenin sırrı sadece biraz özenmek ve uygulamaktadır. Hayatında hiç kozmetik ürün kullanmadan ve sadece doğal formüllerle genç kalmayı başaran bir çok kişi tanırsınız.

Etiketler: , , ,

Bitkisel güzellik sırları Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları