Boyadan yıpranmış saçlara özel maske

adminSaç Bakımı0 Yorum15 Mart 2014

Saç boyası ile zamanla saçların yıpranması kaçınılmaz olur. Sadece saç uçları değil, köklerinden başlayarak yıpranması komple bakım isteyen sonuçlara gebe bırakacaktır. Saç bakımının kadınlar için önemi büyüktür. Saçlar boyanacak, fönlenecek ve yıpranmayacaktır. Bunun imkansız olduğunu kısa sürede gösteren kimyasalların karşısından durmak için, bir derece fazla etkili doğal maskelerden destek almak doğru olacaktır. Doğru hazırlanıp kullanılan saç maskeleri ile saçlarınızın gerçek anlamda canlandığını hissedebileceksiniz. Sağlıkla parlayan, besleyen ve uzayan saçlara kavuşmak için biraz sabır ve beklemek gerekmektedir. Düzenli bir uygulama sonrasında boyalı saçlarınızın rengini de koruyarak özenle uzadığına şahit olabileceksiniz.

2 yemek kaşığı fındık yağı, 1 ampul B vitamini, 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ile maskemizi hazırlayalım. Tüm yağları bir kabın içinde karıştıralım. Daha sonra parmak uçlarıyla hafif masaj yaparak saç köklerine yedirelim. Tüm saça düzgün şekilde yayıldıktan sonra 45 dakika bekleyelim. Banyoda şampuanı direk olarak saçlarımıza sürelim ve saçı ıslatmadan karıştıralım. Son olarak ılık su ile saçlarımızı durulayalım. Sirkenin saça olan faydaları tartışmasız maksimum ölçüdedir. Saçta var olan mikropları yok eder ve canlılıkla parlamasını sağlar. Saçın doğal parlamasını sağlayarak arındırıcı etkilerini gösterir. Özellikle saç derisinde var olan kaşıktı ve kızarıklık gibi belirtileri de tedavi edecektir.

1 adet yumurta sarısı, 1 kahve fincanı zeytinyağı, 2 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı rom ve yarım limon suyu ile maskemizi hazırlayalım. Cezveye zeytinyağını koyup ılıtalım. Zeytinyağının içine bal, limon suyu, rom ve yumurta sarısı ekleyip karıştıralım. Tüm saç dipleri olmak üzere karışımı köklerden uçlara kadar yedirelim. Masaj yardımıyla diplere uygulayalım ve kan dolaşımı olmasını sağlayalım. 30 dakika bekleyen karışımı ılık suyla yıkayalım. Haftada bir defa uygulanabilecek maske özellikle boyadan dolayı kuruyan saçlar için çok faydalı olacaktır.

Etiketler: , ,

Boyadan yıpranmış saçlara özel maske Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları