Bu Hareketler Bel Ağrısına Son Veriyor

adminGenel Sağlık0 Yorum22 Eylül 2014

Bel ağrılarınızı evde yapabileceğiniz basit ama etkili hareketlerle minimum düzeye indirebilirsiniz.Bu hareketler daha sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olacak aynı zamanda fizik tedavi alıyorsanız bu tedavilerde cevap almanızda büyük etki yaratacaktır.uzmanlar tarafından desteklenen  bu egzersizler ağrısız bir hayat sürmenizde yardımcı olacaktır.

  • Köprü kurarak ağrılarınızdan kurtulun

Dizlerinizi bükerek ayak tabanlarınız yere düz basacak şekilde yüz üstü yatın.Bu hareketten sonra kalçanızı yukarıya doğru kaldırın bu esnada kalça çevresi kaslarınızın kasıldığını hissedeceksiniz.Bu hareketten sonra sırtınız yere karşı eğimli durmalı, eğim yaratarak köprü oluşturuyoruz.Köprü konumunda 10 saniye kalıp gevşeyin ve yapabildiğiniz kadar tekrar edin.

  • Dizlerinizi karnınıza çekerek ağrılarınızdan kurtulun

Sırtüstü uzanın.Önce bir bacağınızı sonra da diğer bacağınızı karnınıza doğru özellikle dizlerinizin karnınıza yaklaştığından emin olun.Bu hareket sonrasında ellerinizle boynunuza destek vererek fakat boynunuzu zorlamadan kendinizi yukarı doğru kaldırmaya çalışın.Bu pozisyonda 5 saniyeden fazla kalmayın boyun kaslarınıza hasar verebilirsiniz.5 saniye sonrası dinlenin, hareketi tekrar yapacağınıza inanıyorsanız deneyebilirsiniz.Burada önemli olan kalça çevresi kaslarının hareket halinde olduğunun farkına varmak ve boyun kaslarını zorlamadan kendinizi yukarı kaldırarak bel civarını uyanık bırakmak.

  • Yarım mekik çekme ile ağrılarınızı rahatlatın

Sırtüstü yere yatarak dizlerinizi bükün ve havada tutun.Başınızı yerden kaldırıp omuzlarınızı da aynı şekilde kaldırarak dizlerinize uzanın.Bunları yaparken kendinizi kasmayın normal nefes alıp verme işleminizi sürdürün.Yapabileceğiniz kadar yapıp gevşeyin sonrasında hareketi yineleyebilirsiniz.

  • Asker duruşu ile ağrılarınızdan kurtulun

Ayağa kalkın ve dimdik durun.Göğsünüzü dışarı çıkartın ve omuzlarınızı geri çekin.10 saniye öyle kalın ve hareketi tekrar edin.

  • Kalçadan tekme atma ile hafifleyin

Ayakta iken ellerinizi ileriye kollarınızla birlikte düz konuma getirin.Bu pozisyondan sonra önce tek bacağınızı kaldırarak 10 saniye kalın sonra diğerini kaldırarak geriye itin ve yine 10 saniye kalın.Bu harekette denge oldukça önemli yapmakta güçlük çekiyorsanız yüksek bir yerden tutunarak başlangıç yapabilirsiniz.Bacak kaslarınız güçlendikçe ellerinizi bırakarak devam edin.

  • Kızgın kedi pozisyonu ile rahatlayın

Elleriniz ve dizleriniz üzerinde iken belinizi yukarı kaldırarak kemerleştirin. 10 saniye kadar bu pozisyonda kalın gevşeyin ve tekrar deneyin.

Etiketler: , ,

Bu Hareketler Bel Ağrısına Son Veriyor Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları