Burun tıkanıklığına iyi gelen bitkisel kür

adminBitkisel Sağlık0 Yorum14 Mart 2014

Burun tıkanıklığı özellikle Kış aylarında kendini gösteriyor. Bir çok kişide yaşanılan bu sorun gündelik hayatı sekteye uğratıyor. Burun tıkanıklığı üst solunum yolları, bademcik iltihabı ve orta kulak enfeksiyonlarında belirgin hale geliyor. Hayatı olumsuz etkileyen burun tıkanıklığı sancılı bir süreç yaşanılmasına zemin hazırlıyor. Burun tıkanıklığı için var olan doğal tedavi yöntemleri de günümüzde uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Birbirinden şifalı bitkilerle burun tıkanıklığına çözüm getirmiş olacağız. Burun açıcı tedavilerle kendinizi son derece rahatlamış hissedeceksiniz. Doğal reçetelerle hazırlanan bu kürleri gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

1 yemek kaşığı çörek otu, kıyılmış 5 dal maydanoz ve 3 parmak büyüklüğünde kesilmiş kırmızı lahanayı havanda ezelim. 10 dakika boyunca 1 su bardağı kaynatalım ve soğumaya bırakalım. Bu karışımı 3′ er damla burnumuza damlatalım. Oda sıcaklığında bir ısıya geldiği zaman tedaviyi uygulayabiliriz. Bir tutam papatyayı, bir tutam nane ve ince doğranmış soğan ile bir kabın içine koyalım. Üzerine kaynar su döküp günde 3 defa 5′ er dakika buharını soluyalım. Oldukça faydalı olacak olan karışım burun tıkanıklığına anında çözüm getirecektir. Özellikle iltihap vakalarında iltihabı sökmesi kaçınılmaz olacaktır. Şifalı olan kürler son derece faydalı olmakla birlikte, tedavi edici özelliğe de sahiptir.

Aynı şekilde 1 bardak suyun içine 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı karbonat atalım. İyice karıştıralım ve bu karışımı burnumuza çekelim. Atkuyruğu otu ve nergis çiçeği yapraklarını iyice döverek karıştıralım. İçine zeytinyağı ilave edip 1 gün dinlendirelim. Daha sonra karışımı süzelim ve elde edilen sıvıyı her saat 4 damla damlatalım. Mısır kökünü suyla birlikte kaynatalım ve suyunu süzelim. Süzdükten sonra nane suyu ve zeytinyağı ekleyip karıştıralım. Gün içinde bu karışımı burnumuza çekelim. Oldukça faydalı olacak olan kürlerin tamamen bitkisel olması, hiçbir yan etki etmeyecektir.

Etiketler: ,

Burun tıkanıklığına iyi gelen bitkisel kür Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları