Çabuk yağlanan saçlara bitkisel kürler

adminSaç Bakımı0 Yorum13 Mart 2014

Saç bezlerinin gereğinden fazla çalışması saçların normalden fazla yağlanmasını sağlayacaktır. Saç yağlanması kişilerin hayatında detay görünse de oldukça önemlidir. Sürekli yağlanan ve kötü bir görünüm vererek rahatsız edici olacaktır. Üstelik kolay şekil almayarak sizi zorlayacaktır. Yağlanmış saçların canlı olması ve hareket etmesi imkansız gibidir. Saçlar cansız ve güçsüzleşerek kötü bir görünüm sergileyecektir. Çabuk yağlanan saçlarınız için bir çok pratik yöntem denemiş olabilirsiniz. Uzman tavsiyeleriyle sunulan bitkisel bakımlar saçlarınızı ihtiyacı olan canlılığa kavuşturacaktır. Öncelikle saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamamanız gerekmektedir. Ilık suyla yıkamak oldukça faydalı olacaktır.

Yağlı saçlar için biberiye çok faydalıdır. Biberiye bitkisi ve 1 tatlı kaşığı kekiği 1,5 su bardağı kaynar suda demleyelim. Karışımı biraz beklettikten sonra saç diplerine iyice yedirelim. Oldukça faydalı olacak olan bitki karışımı saç diplerinizdeki yağ dengesini düzenleyecektir. 4 yumurtayı çırpalım ve saçlarımıza yedirelim. Diplerine iyice yedirerek masaj yapalım ve bone takalım. 1 saat bekletip saçlarınıza uygun bir şampuanla yıkayalım. Elma sirkesi saçlara çok iyi geldiği için durulama suyunuza elma sirkesi ilave edelim. 1 kahve fincanı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı kekik suyu, 1 çay kaşığı tuz ve 1 su bardağı suyu karıştıralım.

Elde etmiş olduğumuz karışımı saç diplerimize yedirelim. Masaj yaparak yedirelim ve saçlarımızın güçlenmesini sağlayalım. Saçların çok çabuk yağlanmasını önleyen mucizevi karışımı haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Maskeyi saçlarınıza uyguladıktan sonra sıcak havluyla sarın ve 2 saat bekleyin. Sonrasında ılık suyla yıkayın. Yağlı saçların bakımını yapmak oldukça zor olsa da imkansız değildir. Saçlarınızın temizlenmesi de son derece zor olacağı için düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir. Yağlı saçlara iyi gelen bakım maskelerinden hangisini tercih ederseniz, saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Çabuk yağlanan saçlara bitkisel kürler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları