Cildin genç kalması için bitkisel takviyeler

adminCilt Sağlığı0 Yorum27 Temmuz 2014

Cildimiz yaşımızı ortaya çıkaran unsurdur. Özellikle bayanların yaşını daha çabuk ortaya çıkaran cildimizi korumak için yapılması gerekenler aslında çok basittir. Öncelikle bol su içmek cildimizi besleyen öncelikli içeceğimizdir. Gün içinde bol su içerek cildin kırışmasını geciktirmiş olacağız. Cildin selülitlere karşı korunmasını da yüksek ölçüde sağlayacaktır. Su doğanın sunduğu gençlik iksiridir. Cildin ve bedenin dostu olan suyu ihmal etmeden ilk adımı atmaya başlayabiliriz. Diğer ikinci sıkıntı ise cildin yapısıdır. Cildin yapısını desteklemek için kalsiyum açısından zengin gıdalarla desteklemek gerekmektedir.

Sigara içmek de cildin yapısını ve rengini bozan etkenlerden biridir. Özellikle sigara içenler için uygulanması gereken bitkisel bakım maskeleri mevcuttur. Olgun yarım avakadoyu, 2 tatlı kaşığı bal ve yarım limon suyu ile karıştıralım. Karışımı temizlenmiş olan cildimize uygulayalım. Uyguladıktan sonra 1 saat bekleyelim. Özellikle göz çevresini destekleyecek, kaz ayakları olarak tabir edilen kırışıklıkların oluşmasını engelleyecektir. Buna ek olarak her cilt tipinin mutlaka her gün düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor. Temiz olan cildimizin üzerine uygulanan maske ile her geçen gün yenilenmiş tazeliği hissedebileceğiz.

Sigaranın en büyük zararlarından biri de cildin yapısını bozması.

Özellikle çok fazla makyaj yapmak zorunda olanların akşamları yatmadan önce mutlaka ciltlerini temizlemeleri gerekmektedir. Makyajı temizledikten sonra bir parça pamuğa gül suyu döküp cildinizi silin. Ne kadar temizlendiğini görebileceksiniz. Göz kreminizi kesinlikle ihmal etmeyiniz. Cildinizin kurumasına izin vermeyerek, mutlaka cildinize uygun bir nemlendiriciyle desteklemelisiniz. Cildinizin yapısını göz önünde bulundurup onun şımaracağı güzellikleri alışkanlık haline getirirseniz, yıllar cildinizden çok az şey alıp götürecektir.

Etiketler: ,

Cildin genç kalması için bitkisel takviyeler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları