Cilt bakımı için kaymak maskesi

adminCilt Sağlığı0 Yorum17 Nisan 2013

Cilt bakımını doğru uygulamak için, öncelikle cilt yapınızı tam anlamıyla bilmeniz gerekmektedir. Parlayan ve yumuşak bir cilt için kaymak maskesi oldukça etkili olacaktır. Cildinizde oluşan yorgunluk ifadesini yok edebilecek, daha taze ve canlı bir cilde kavuşmanızı sağlayacak kaymak maskesi, doğal güzelliği cildinize yansıtacaktır. Doğal güzellikten yana olan kişilerin, geçmiş yıllardan günümüze kadar gelen kaymak maskesi mucizesini uygulamaları kaçınılmazdır. Kaymak maskesi ile daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşma olanağı bulacaksınız. Cildinizde oluşan kırışıklıklar, dekolte bölgesinde oluşan sarkmaların oluşumunu geciktirmek kaymak maskesiyle mümkün olacaktır. Yağlı bir cilde sahipseniz kaymağı, un ve balla karıştırıp uygulamalısınız. 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı un ve 1 çay kaşığı kaymağı karıştıralım. Krem kıvamına gelince dekolte bölgenize ve yüzünüze iyice yedirin. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Yağlı ciltlerde oluşan parlamalar, yağlı görünüm ve açık görünen gözeneklere son vermiş olacaksınız. Kuru ciltler için uygulanacak kaymak maskesi ise, 1 tatlı kaşığı kaymak ve 1 tatlı kaşığı salatalık suyunu karıştıralım. Cildimize ve dekolte bölgemize karışımı iyice yedirelim. Tüm maskelerimizi uygularken cildimizin temiz olmasına dikkat edelim. Haftada bir defa uygulayacağınız maskeler ile cildinizi besleyebileceksiniz. Elma ve kaymak karışımı mucizesi de kısa sürede kendini gösterecektir. Evde klayca hazırlayabileceğiniz kaymaklı güzellik maskeleri ile yaşlanma karşıtı savunmanızı hazırlamış olacaksınız.

Bilindiği gibi stres, kirli hava, kimyasal makyaj kalıntılarına maruz kalan cildiniz daha kısa sürede yaşlanma belirtileri gösterecektir. Burada devreye girecek olan elma kaymak maskesiyle yaşlanma karşıtı iksirinizin etkili olmasını sağlayacaksınız. 1 adet elma ve 3 tatlı kaşığı kaymağı mikserden geçirelim. Karışımı cildimize sürelim ve 10 dakika bekletelim. Sonrasında cildimizi ılık suyla yıkayalım. Bu maskeyi haftada bir veya ihtiyaç dahilinde hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Cilt bakımı için kaymak maskesi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları