Cilt bakımı için kullanılan bitkisel yağlar ve tarifler

adminGüzellik Sırları0 Yorum19 Temmuz 2012

Cilt bakımında en güzel yöntem kimyasal içeriklere sahip ürünler yerine bitkisel ürünlerden abartmadan kullanmaktır. Doğada vücudumuz ve cildimiz için birçok mucize bulunur.  Bugün sizlere cilt bakımı ve güzellik için kullanabileceğiniz çeşitli tarifler vereceğiz.

İlk olarak saçlarınızı kuvvetlendirecek ve saç boyalarının yıpratıcı etkilerini onaracak bir maske ile başlayalım. Taze asma yaprağını kaynatın. (Defne yaprağı da olabilir) Her şampuanla yıkamadan sonra ılıyınca bu su ile saçlarınızı yıkayın. Haftada bir sirkeli su ile saçınıza masaj yaparak ortaya çıkacak sonuca inanamayacaksınız.

İknci maske tarifimiz ise saçların parlaklaşması ve hızlı uzaması için çok iyi bir tarif olan biberiye maskesi. 1 çay bardağı biberiye yaprağını, 1 litre suda 5 dakika kaynatın. Bu su soğuyunca saçınızı yavaş yavaş, ovalaya ovalaya yıkayın.

Cildinizin güzelliği ve yenilenmesi için bir başka mucize de Hindiba bitki özü. Hindiba kolay bulunabilen güçlü etkisi ile kısa sürede etkisini gösterecek bir doğal mucize. Maske için Hindibayı alın, üzerine sıcak su dökün ve 1 kaç saat demlemede bırakın. Yüzünüzü her sabah bu su ile silin. Hindibadaki bioaktif elementler cildi besler. Hindibayı aktarlarda bulabilirsiniz.

Ahududu yağının cilde faydaları

Ahududu yağı cilt için faydaları doğal mucizelerin başında gelir.  Ahududu tohumu yağı ve meyvesinden çıkarılan öz cildi derinden besler, pürüzsüzleştirir, sıkılık ve esneklik verir. Kan dolaşımı ve hücre yenilenmesini harekete geçirir. Yağı masaj darbeleri ile sürün. Temiz cilde uygulayın, bu çok önemli. 10-15 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın.

Susam yağı, mersin yağı, limon kabuğu yağı, biberiye yağı ve bunlar gibi diğer yağlar, selülit için güçlü doğal bir çözüm. Kan dolaşımını ve metabolizmayı uyarır, cildi temizler, toksinleri temizler, yağ hücrelerini azaltır ve bunların tamamen kaybolmasına yardımcı olur. (Herbalium olarak bu yağların bulunduğu “selülit giderici” karışımı biz üretiyoruz) Pürüzsüz cilt oluşturur ve deride sertlik sağlar bu söz ettiğim doğal yağlar. Vücut derisi temizken, masajla selülitten etkilenen alanlara sürün ve streçle sarın. 1 veya 1.5 ay sonra sizin için çok büyük olan bu sorunun giderildiğini göreceksiniz.

Doğal uygulamaları yaşamınızın parçası haline getirin. Her zamanki gibi şunu yazacağım: Doğadan bir şey istediğinizde, o size en mükemmelini verir. Yeterki, doğaya saygı duyalım. Ona saygı ve sevgiyle yaklaştığınzda en güzel çözümü vereceğine yürekten inanın.

Etiketler:

Cilt bakımı için kullanılan bitkisel yağlar ve tarifler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları