Cilt gözeneklerini sıkılaştırıcı doğal maskeler

adminCilt Sağlığı0 Yorum18 Nisan 2013

Cilt gözeneklerinin sıkı olmasıyla sağlıklı cilt tipini yakalamış olursunuz. Cilt gözeneklerinin açık olmasıyla, cildinize çevresel faktörlere dayalı kirler birikerek tıkanmaya yol açarlar. Sivilce, siyah nokta ve pürüzlü bir görünüme davetiye çıkarmış olurlar. Cilt gözeneklerinin sıkı olması, cildinizin ne kadar sağlıklı olduğunun bir göstergesi olacaktır. Deri nefes alarak yağ bezleri üretimini azaltır. Gözenekleri açık olan cilt tiplerinde yağ tabakası, pütürlenmeler ve kaygan bir görünüm oluşur. Evde hazırlayabileceğiniz harika maskelerle cildinizi tazeleyip sıkılık kazandırabilirsiniz. 120 gr. kabuğu soyulmuş badem, 1 yumurta akı, 2 çorba kaşığı gül suyuyla cildinizin yenilendiğini hissedebileceksiniz.

Bademleri döverek toz haline getirelim. Yumurta akını içine çırpmadan ekleyelim. Karışımın içine macun kıvamına gelinceye kadar gül suyu ilave edip karıştıralım. Hazırlamış olduğunuz sıkılaştırıcı maskeyi cildinize sürebilirsiniz. 15 dakika bekledikten sonra maskeyi suyla çıkarabilirsiniz. Cildinizin ne kadar sıkılaştığını fark edecek, kısa sürede gözeneklerinizin sıkılaştığını göreceksiniz. Gözenek küçülten maskelerden biri de elma sirkesidir. Elmanın başlı başlına cilt sağlığı için harika bir güzellik mucizesi olduğunu biliyoruz. Cilt sıkılaştırmak için uygulanacak maskeyle kısa sürede cilt sağlığınızı korumuş olacaksınız.

4 bardak elma sirkesi, 4 bardak damıtılmış su, 1 çay fincanı nane yaprağını karıştırarak cildinizin gözeneklerini küçültebileceksiniz. Bütün malzemeleri karıştırarak kaynatalım. Kaynadıktan sonra ateşten alalım ve cam bir kabın içine koyalım. 5 gün karışımı bekletip suyunu süzelim. Karışımı cildinize sürün ve 10 dakika bekleyin. Bu mucize karışım sayesinde cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacak, gözeneklerinizi sıkılaştırabileceksiniz. Salatalık da harika bir gözenek sıkılaştırıcıdır. Salatalık dilimlerini cildinizde gezdirip saat bekletebilirsiniz. Sonrasında suyla yıkayabilirsiniz. Bu işlemi haftada 3 gün tekrar edip, cildinize ihtiyacı olan bakımı sağlamış olabileceksiniz.

Etiketler: , ,

Cilt gözeneklerini sıkılaştırıcı doğal maskeler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları