Cilt gözeneklerini sıkıştıran losyonlar

adminCilt Sağlığı0 Yorum31 Temmuz 2014

Cildimiz en önemli estetik aracımızdır. Gözenekleri açılmış ve siyah noktaları açıkça gösteren yağlı bir cilt kimseyi memnun etmeyecektir. Açık kalan cilt gözeneklerinin sıkılaşmasına engel olacak bir çok faktör bir arada bulunmaktadır. Bunların başında kimyasallara fazla maruz kalarak cildin temizlenmemesi, cildin yapısını bozan yiyecek ve içecekler, yeterli cilt bakımının uygulanmaması gibi yeterli nedenler cildin bozularak değerli yapı taşlarını kaybetmesine olanak sağlamaktadır. Cilt gözeneklerinin sıkılaşmasına yardımcı olacak bitkisel bakımlar da mevcuttur. Özellikle bitkilerden gelen desteği özümseyen herkesin kolaylıkla uygulayabileceği karışımlardır.

Bademli sıkılaştıran maske 120 gr. kabukları soyulmuş badem, 1 yumurtanın akı, 2 çorba kaşığı gül suyu ile karışımı hazırlayalım. Bademleri döverek un haline getirelim. Yumurta akını çırpmadan içine ilave edelim. Karışımı yumuşak bir macun haline getirecek olan gül suyunu ilave ederek karıştırmaya devam edelim. Elde edilen maskeyi cildimize sürelim ve 10 dakika bekleyelim. Daha sonra durulayalım. Başka bir tarif ise 4 bardak elma sirkesi, 4 bardak damıtılmış su, 1 çay fincanı nane yaprağı ile losyonumuzu hazırlayalım.

Bütün malzemeleri karıştırarak kaynatalım. Kaynadıktan sonra ateşten alalım ve cam bir kabın içine koyalım. Karışımı 5 gün bekletelim ve sonrasında süzelim. Daha sonra cildimize kompres yaparak yedirelim. Bu karışım ile cilt gözenekleri küçülerek sıkışacaktır. Sıkı gözenekler için 1 kahve fincanı alkol, 2 çorba kaşığı elma sirkesi ve yarım kahve fincanı gül suyunu karıştıralım. Cam bir kaseye koyalım ve soğuk yerde muhafaza edelim. Sabah ve akşam olmak üzere cildimizi bu losyon ile silelim.

Etiketler: , ,

Cilt gözeneklerini sıkıştıran losyonlar Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları