Cilt güzelliği için sebze kahvesi

adminCilt Sağlığı0 Yorum16 Mart 2014

Cilt bakımında sebze ve meyvelerin önemi büyüktür. Sebzeler cildin dostudur ve antioksidan etkileri sayesinde cildiniz yaşlanmayacaktır. Özellikle kadınlar için cilt bakımı vazgeçilmez günlük işlemler arasındadır. Cilt bakımının sadece dışarıdan olduğu sadece bir yanılgıdır. Cildin beslenmesi, dinç ve genç kalması yediklerimizle çok ilgilidir. Cildin içeriden beslenmesi ve desteklenmesi hücreleri dinç tuttuğu için, cildin yapısını da bozmayacaktır. Bu nedenle öncelikle aldığımız gıdaların taze olmasına dikkat edelim. Taze sebze ve meyvelerin bileşimiyle hazırlanan sebzeler, sağlıklı ve dinç bir yaşama atılan ilk adım olacaktır. Evde sebzelerle hazırlanan karışım ile cildinize şımartabilirsiniz.

Yarım kilo rendelenmiş kabuklu elma, yarım kilo rendelenmiş havuç, yarım kilo rendelenmiş pancar ve 2 limon kabuğu rendesi ile karışımı hazırlayabiliriz. Bütün malzemeleri karıştıralım ve fırın kabına koyalım. Sebzeler kuruyuncaya kadar pişirelim ve fırından çıkaralım. Daha sonra cam kavanozlara dolduralım. Karışımın içine sıcak su ilave edelim ve kahve içer gibi her gün düzenli olarak içelim. Başka bir karışım ise lahana, havuç, yeşil elma, kırmızı pancar, ıspanak ve maydanozu katı meyve sıkacağından geçirelim. Her sabah aç karnına içine bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyip içelim.

Bu karışım cildi yenilerken, sindirim sistemini de rahatlatacaktır. Sağlıklı ve genç görünmenin püf noktalarından biri mevsim sebzelerini taze olarak tüketmektir. Gündelik zor yaşantınızın üstesinden gelebilmek için, sağlıklı ve vitaminli besinleri vücudunuza taşımalısınız. Mevsiminde olan sebzeleri 5 dakika kaynamış suyun içinde bırakarak hafif yumuşamasını sağlayalım. Daha sonra sebzeleri tüketebiliriz. Cildinizin dengesini kişisel yaşamanızda düzenleyebilir ve cilt yaşınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Etiketler: ,

Cilt güzelliği için sebze kahvesi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları