Cilt hücrelerini yenileyen doğal formüller

adminCilt Sağlığı0 Yorum11 Aralık 2013

Sağlıklı bir cildin ilk aşaması cilde yapılan doğru bakımdır. Doğru bakımlar bir bütündür ve hiçbir şekilde ayrı tutulamazlar. Cilt hücreleri kendini yenilemeye ihtiyaç duyar ve içten dıştan baş edilebilecek yöntemlerdir. Güzellik hangi yaşta olursanız olun, içerden gelir. Yani öncelikle beslenmenize dikkat etmeli, sonrasında cildinize ihtiyacı olan bakım kaynaklarını vermek gerekiyor. Cildinizi içerden beslemek için Ebru Şallı tarafından hazırlanan mucize olarak nitelendirilen karışımı içebilirsiniz. Bu karışımla cildiniz canlanacak, tazeliğini koruyacak ve kırışıklıklara karşı savunma hazırlayacaktır. Cilt gözeneklerinin yenilenmesi öncelikle doğru bakıma bağlıdır.

1 su bardağı ılık su, yarım taze limon suyu, 1 çubuk tarçın, 1 çay kaşığı bal ile kahvaltı öncesi cildinize ihtiyacı olan nemi kazandırmış olacaksınız. Bu karışımı hazırlayıp içtikten 45 dakika sonra hafif bir kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz. Sağlıklı bir beden sağlığı için antioksidan içeren besinlere ağırlık verebilirsiniz. Bu besinler beden yapınızı toparlarken, ruhunuza da iyi gelecektir. Bildiğiniz gibi ruh hali de yiyeceklerle çok yakından bağlantılıdır. Yorgun cildinizi toparlamak için mutlaka ihtiyaç dahilin de avakado maskesine başvurabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı badem yağını karıştıralım. Daha sonra avakadoyu ezip karıştıralım. Bu karışım ile cildinize maske yapın ve 30 dakika bekleyin.     Ilık su ile yıkayın ve cildinizin ne kadar canlı olduğuna şahit olun.

Likopen içeren besinlerin de hücreleri yenileyerek cildi gençleştirdiğini biliyoruz. Özellikle domates tüketmek cildinizin taze kalmasına yardımcı olacaktır. Buna ek olarak likopen içeren diğer gıdaları da tüketmek gerekiyor. Yeşil çay hücre yenileyici ve antioksidan özelliği olan içeceklerden biridir. Kullananlar tarafından belirtilen olumlu sonuçlar sayesinde, cildin taze kalmasını sağlayan ve yaşlanma geciktiren içeriklere sahiptir. Günde 2 fincan içilen şekersiz yeşil çay cildinizin dostu olacaktır.

Etiketler: ,

Cilt hücrelerini yenileyen doğal formüller Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları