Cilt kızarıklığına özel maske

adminCilt Sağlığı0 Yorum18 Mart 2014

Cilt kızarıklığı özellikle beyaz tenli kişilerde belirgin olarak görülmektedir. Göze hoş gelmeyen cilt kızarıklıkları, kişileri olumsuzluğa iten durumlardan biridir. Cilt sorunları içinde en çok göze çarpan renk değişimlerinden biridir. Yüzdeki kızarıklıklar genelde alerjiye bağlı olarak gelişim gösterirler. Doğru bir cilt bakımı uygulandığı zaman, cildinizde oluşan kızarıklıklarla vedalabileceksiniz. 3 adet kabuklu ceviz, 1 tatlı kaşığı alabalık yağı ile karışımı hazırlayabiliriz. Öncelikle cevizli kabuklu olarak fırına koyup iyice kızartalım. Fırından çıkarıp kabuğunu kırıp ceviz içini havanda iyice ezelim. Ceviz posasının içine 1 tatlı kaşığı alabalık yağını ilave edelim. İyice karıştıralım ve cildimize yedirelim. 10 dakika bekletelim ve ılık su ile yıkayalım. Bu karışım cildinizde oluşan kıarıklık, alerji ve bu gibi olumsuz belirtileri yok edecektir.

Ciltte oluşan kızarıklıklar sizleri olumsuz etkiler ve moralinizi bozmaya yetecek ölçüye sahiptir. Bir çok farktöre bağlı etkilenen hassas cildimizi dengeleyebiliriz. Yeteri kadar susam yağı, 3 adet at kestanesi ve 1 çay kaşığı elma sirkesi ile maskemizi hazırlayabiliriz. Öncelikle at kestanesini rendeleyelim ve ağzı kapaklı olan bir kavanozun içine koyalım. Üzerine çok az geçecek kadar kadar susam yağı koyup 2 hafta güneşin altında bekletelim. 2 hafta sonrasında karışımı süzüp içine sirke ilave edelim. Bu karışımı cildimize uygulayalım. Haftada bir defa olmak üzere karışımı cildimize uygulayalım. Cilt kızarıklıkları için hazırlanacak maskeyi öncelikle test etmek için bileğinizin iç kenarına sürüp bekleyebilirsiniz. Alerjik bir reakssiyon gösterdiği zaman uygulamayın.

Kudret narı maskesi de cilt kızarıklıkları konusunda oldukça uzmandır. 1 yemek kaşığı kudret narını 1 yemek kaşığı kantaron yağı ile karıştıralım. Karıştıktan sonra sabah akiam cildimize uygulayalım. Bu karışım cilt kızarıklıklarınıza çok iyi gelecek ve besleyecektir. Aynı şekilde domates maskesi de cilde faydalıdır. 1 adet rendelenmiş domates, 1 tatlı kaşığı taze limon suyu ve 1 tatlı kaşığı yulafı karıştıralım. Temiz olan cildimize sürüp 10 dakika bekletelim ve ılık suyla yıkayalım.

Etiketler:

Cilt kızarıklığına özel maske Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları