Cilt Lekeleri İçin Ev Yapımı Çözümler

adminGüzellik Sırları0 Yorum17 Ekim 2014

Son yılın en büyük trendlerinden biri de doğallığa ve doğaya dönüş olmuştur.Sağlığımız için organik ürünler tüketirken cilt sağlığımız açısından ise bu ürünlerin yanı sıra kimyasalı en aza indirmiş kozmetik malzemeleri tercih etmekteyiz.Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, sivilce ve hamilelik lekeleri ve dahası için artık evde yapacağınız maske ve kürler de yeterli olmaktadır.

Çay bitkisi yağı: Çay bitkisi yağının derinleyici cilt temizleme özelliğine sahip olduğunu biliyor musunuz?Bu bitkinin anti bakteriyel özelliği cilt lekelerini azaltırken tekrar oluşmasının da önüne geçiyor.Özellikle sorunlu ciltler için satılan bakım ürünlerinin çoğunda da çay bitkisi yağı bulunuyor.

Eğer yağlı leke oluşmasına sebep olan hassas bir cildiniz varsa bu yağı düzenli olarak kullanmanızı öneriyoruz.Bu yağın kullanımı ile birlikte cildinizde fazla yağ oluşumunu engellerken cilt lekelerinize de son vermiş olacaksınız.

Derin temizleyici özelliğe sahip olan bir maske

  • Yarım yemek kaşığı kaolin(beyaz kil)
  • 1 yemek kaşığı yulaf unu
  • 3-4 yemek kaşığı portakal suyu
  • 1 yemek kaşığı ince kıyılmış nane yaprağı
  • 1 tatlı kaşığı rafine edilmemiş zeytinyağı
  • 5-6 damla çay bitkisi yağı

Yüzünüzü yüz temizleyiciniz ile temizledikten sonra çay bitkisi yağından oluşmuş bu maskeyi sorunlu bölgenize uygulayın tüm yüze de uygulanabilir.10 dakika sonrası yüzünüzü sıcak su ile yıkayın ve maskeyi kaldırın.Nemli bir pamuk ya da steril bir bez parçası yardımı ile maske kalıntılarını temizleyin.

Elma sirkesi mucizesi ile yenilenin

2 litrelik kabın yarısını su ile doldurduktan sonra diğer yarısına da elma sirkesi ekleyin.(kabınız daha küçük olabilir fakat ölçü yarı yarıya olmalıdır) Daha sonra bu su ile buhar banyosu yapın.Buhar banyosu yaptığınız bu su ile günlük olarak yüzünüzü silin.Cilt lekeleri için oldukça etkili bir yöntemdir.

Yaşlılık ve güneş lekeleri için

1 misket limonun suyunu

2 çorba kaşığı bal

60 gr sade yoğurt

Bu maskeyi yoğun bir şekil alacak şekilde karıştırın ve en az haftada 1 kez yüzünüze uygulayın.Renginizin açıldığını ve zamanla leke oluşumunun yok olduğunun fark edeceksiniz.

Etiketler: , , ,

Cilt Lekeleri İçin Ev Yapımı Çözümler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları