Cilt Lekelerine Elma Sirkesi çözümü

adminCilt Sağlığı0 Yorum26 Kasım 2015

Elma Sirkesinin Cilt Lekelerine Faydası

Cilt bakımı ile ilgili genellikle doğal yöntemler ve tedaviler tercih edilmektedir. Dolayısıyla kullanılan malzemeler de her evde kolaylıkla bulunabilen malzemeler olmaktadır. Bu malzemelerin başında da elma sirkesi gelmektedir. Çünkü elma sirkesi cilt için oldukça faydalı besinler içerisinde ye almaktadır. Buna paralel olarak cildin doğal güzellik iksiri olarak da adlandırılabilmektedir. Elma sirkesinin kullanıldığı alanların başında cilt kırışıklıkları, ciltte meydana gelen sarkmalar ve saç dökülmesi gibi alanlar gelmektedir. Bunun yanı sıra daha pek çok bitkisel tedavide elma sirkesinden yararlanmak mümkün olmaktadır. Dolayısıyla elma sirkesi cilde iyi gelir mi diye düşünenler için böylece çözüm yolu sunulmaktadır.

Elma Sirkesinin Cilde Yararları Nelerdir?

Elma sirkesinin sık olarak kullanıldığı sorunların başında sivilceler gelmektedir. Sivilce problemi yaşayan kişiler için tedavi sürecinde elma sirkesini su ile karıştırarak cilde uygulamak tavsiye edilmektedir. Buna göre su ile hazırlanan karışımla cildin temizlenmesi gerekmektedir. İçerisinde bulunan özellikler sayesinde elma sirkesi sivilce oluşumuna neden olan mikropları yok etmeye yardımcı olmaktadır. Elma sirkesinin diğer bir faydası ise cilt lekeleri üzerinde görülmektedir. Cilt lekelerinden şikayetçi olan kişilerin elma sirkesi ve su ile hazırlayabileceği karışım lekelerden kurtulmalarına ve canlı bir cilt elde etmelerine yardımcı olmaktadır. Bunların yanı sıra elma sirkesi yaşlılık lekeleri üzerinde de etkili olmaktadır. Bunun için bir çorba kaşığı elma sirkesine eklenen bir tatlı kaşığı soğan suyunu yatmadan önce ilgili bölgeye sürmek gerekmektedir.

Cilt Bakımında Elma Sirkesi Nasıl Kullanılmalıdır?

elma-sirkesiElma sirkesi yoğun ve etkili içeriği nedeniyle direkt olarak cilde uygulanmamalıdır. Bu nedenle cilde elma sirkesi sürmeden önce mutlaka su ile seyreltmek gerekmektedir. Daha faydalı bir sonuç elde etmek için elma sirkesini yatmadan önce cilde sürmek fayda sağlamaktadır. Bunun nedeni ise gece boyunca elma sirkesinin güneş ışınlarına maruz kalma riskinin olmamasıdır. Çünkü elma sirkesi güneş ışınlarına maruz kaldığında cilt için zararlı sonuçlar meydana getirebilmektedir. Bu nedenle gece sürülmesi daha doğrudur. Sabah kalkınca cilt bol su ile yıkanmalı ve cilde nemlendirici krem uygulanmalıdır. Bunun yanı sıra elma sirkesi cilt lekelerine karşı buhar banyosu şeklinde de cilde uygulanabilmektedir.

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi Maskeleri

Elma sirkesi ciltteki güneş yanığı lekeleri için oldukça faydalıdır. Bunun için temiz bir bez elma sirkesi ile iyice ıslatılmalı ve daha sonra aynı miktardaki su ile karıştırılmalıdır. Islanan bu bez güneş yanığının bulunduğu bölgeye sürülmelidir. Böylelikle yanık olan bölgede rahatlama sağlanmaktadır. Cilt için hazırlanabilecek diğer bir elma sirkesi maskesi ise kuru cilt problemi için olmaktadır. Elma sirkesi ile hazırlanan maskeler cildin normal dengesine kavuşmasını sağlamaktadır. Buna göre elma sirkesi su ile karıştırarak tonik şeklinde ve belli aralıklarla cilde uygulanmalıdır.

Etiketler:

Cilt Lekelerine Elma Sirkesi çözümü Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları