Cilt tipine göre bakım

adminGüzellik Sırları0 Yorum1 Şubat 2012

Cilt tipine göre bakım yapmak için öncelikle cildi doğru bir şekilde tanımak gerekir. İklim ve hava şartlarına göre de etkilenen cilt eğer gerekli bakım yapılmazsa olumsuz sonuçlarını kısa sürede verecektir. Cilt kadınların en değer verdikleri giysileridir. Kuru cilt, yağlı ve karma ciltler için oluşturulan bakım kürleri olumlu sonuçlarını vermektedir. Kendi cilt tipinizi belirledikten sonra, evde kendinizin yapacağı bakım karışımları çok etkili olacaktır. Aşırı hassas cilt gruplarına giren kişilerin çok fazla güneşe maruz kalmamaları gerekiyor. Çünkü güneş bu tip ciltlerde leke oluşumuna yol açarlar. Nemli ciltler için uygun görülen bakım kürlerinden birisi kil maskesidir. Haftada bir kere yapılacak kil maskesi cildi gerecek ve sıkı bir görünüm kazandıracaktır.

1 tatlı kaşığı kili çok az sulandırarak karıştıralım. Ilık su ile yıkadığımız yüzümüze boyundan itibaren masaj yaparak cildimize yedirelim. 15 dakika bekleyip ılık ve bol su ile yıkayalım. Cildi sıkılaştırıp gözenekleri açacaktır. Kuru ciltler için önerilen ballı maske ise cilde ihtiyacı olan nemi kazandırarak doğal ve canlı bir görünüm kazandıracaktır. 1 tatlı kaşığı balın içine bir kaç damla limon suyu sıkalım ve cildimize iyice yedirelim. 30 dakika bu şekilde bekledikten sonra cildi ılık su ile yıkayalım. Gözenekler açılacak ve ihtiyacı olan bebek tazeliğini kazanacaktır. Her cilt tipine uygun olan diğer bir bakım ise gülden gelen tazeliği cildimizle buluşturmak olacaktır.

Her akşam yatmadan önce bir parça pamuğun üzerine dökeceğimiz gül suyunu cildimize yedirerek sürelim ve temizleyelim. Gün içinde maruz kalınan kirlenmeyi anında yok edecek ve cildi parlatacaktır. Bir diğer bakım kürü de maden suyudur. Haftada bir kaç kere tekrar edebileceğimiz maden suyu ile cilt temizliği yine her cilt tipi için uygundur. Asidi alınmış soda ile akşam yatmadan önce yüzümüzü yıkayıp sadece kurulayalım. Sabaha kadar bu şekilde kalmasında hiç sakınca yoktur. Her cilt bakıma ihtiyaç hisseder ve bunu hak eder. En önemli ihtiyacımız olan cilt bakımı oldukça estetik bir görünüm kazandıracaktır.

Etiketler: , , ,

Cilt tipine göre bakım Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları