Cilt yatıştıran çiçek banyosu

adminCilt Sağlığı0 Yorum9 Temmuz 2014

Cildimiz gün boyu yoğun koşuşturma ve stres altında olduğu için yıpranmaya maruz kalmaktadır. Mevsim değişiklikleri, kullanılan kozmetikler cildin sağlığını ve yapısını bozmayı destekler. Cilt için ihmal edilmemesi gereken günlük ve haftalık bakımlarla, daima kendini yenileyecektir. Cildin nemlenmesi, temizliğini koruması, gündelik yorgunluğu ve stresi atması çiçek banyosuna harika bir tercih olacaktır. Çiçek banyosu ile gözenekler açılacak ve cildiniz nefes alacaktır. Ruhunuzu tazeleyen, cildinizi canlandıran ve mis gibi kokmasını sağlayan çiçek banyosunu kolayca hazırlayabilirsiniz.

Oğul otu olarak bilinen melisa otu birçok faydaya sahip tam bir doğa mucizesi.

3 yemek kaşığı dolusu ince kıyılmış oğul otu, 3 yemek kaşığı ince kıyılmış aynısafa çiçeğini 1 litre kaynar suyun içinde haşlayalım. Üstünü kapatalım ve 15 dakika demlendirelim. Süzelim ve banyo suyumuzun içine ekleyip kullanalım. Cildi yatıştıracak, arındıracak ve rahatlama sağlayacaktır. Küvetinizi doldurunca gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz çiçek karışımı ruhunuzu da tazeleyecektir. Kırışıklık karşıtı olan ve cildinizi besleyen karışımlarla da cildinizi rahatlamanız mümkündür. Banyo küvetimizi doldururken 100 gr. deniz tuzu ilave edelim. Diğer taraftan 1 litre sıcak sütün içine 250 gr. çiçek balı ekleyelim. Banyo suyumuza ilave edelim.

Aynısafa çiçeği cilt için oldukça faydalı

Banyomuzu aldıktan sonra ılık duş ile cildimizi şımartalım. Cildiniz kuru ise yağ ve süt banyosu ile nemlendirebilirsiniz. 1 bardak ılık süt ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını kavanozun içine koyup karıştıralım. Karışımı banyo suyumuza ekleyelim. Daha sonra duşumuzu alalım. Hafif kuruladıktan sonra kalan yağı hafif masaj yaparak cildimize yedirelim. Yağlı ciltler için de elma sirkesi çok dengeleyici olacaktır. Küveti doldurunca 1/4 elma sirkesini suyun içine ekleyelim. Banyodan sonra duş almayın ve cildinizin üzerinde kalmasını sağlayın. Bitkisel çiçek banyoları cildinizin canlanmasını ve gözeneklerin açılmasını sağlayarak doğal terapi olacaktır.

Cilt yatıştıran çiçek banyosu Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları