Çocuklarda karın ağrısına bitkisel tedavi

adminÇocuk Sağlığı0 Yorum1 Nisan 2012

Çocukların karın ağrıları çeşitli sebeplere bağlı olabilir. Fakat sindirim sistemine bağlı veya üşütmeye bağlı ağrılarda bitkisel tedavilerle çözüm getirmek mümkündür. Kabızlık, ishal, kusma ve buna dayalı bazı sebepleri yok etmek için bitkisel şifalıklardan yararlanılabilir. Karın ağrısı gaz sıkışmasına bağlı da olabilir. 1 tutam kekiği 1 bardak kaynamış suyun içinde demleyelim. Suyunu süzüp çocuklarımıza içirelim. Büyük küçük fark etmeden mideleri rahatlatan kekik suyunun şifalı etkilerini saymakla bitiremeyiz.

Diğer karın ağrısı sebeplerinden biri de parazitlerdir. Çocuklarda karın ağrısına, mide bulantısına, kansızlığa sebep olabilir. Parazitler bulaşıcıdır ve öncelikle hijyen sonrasında bitkilerin şifasıyla yok olurlar. Havuç, soğan, kuşkonmaz, patlıcan unu, sarmısak, zeytinyağı, sirke ve süt ile parazitleri yenebilirsiniz. Rendelenmiş havuç ve dövülmüş soğanı suda kaynatalım. Süzelim ve elimizde kalan sıvıya sirke ilave edip karıştıralım. Hazırlanan bu karışımla çocukların makatlarını yıkayalım. Diğer şifalık kuşkonmazı zeytinyağı ile dövelim. Elde edilen karışımın içine patlıcan unu koyalım. Merhem kıvamına gelinceye kadar sütle yoğuralım. Hazırlanan merhemden rahatsızlık süresince kullanalım.

Sarımsakları dövelim ve ezdikten sonra sütle pişirelim. Süzelim, elde edilen sıvıdan yemekten sonra ve yatmadan önce bir fincan ısıtarak içirelim. Karın ağrısının üşütme yoluyla olduğu durumlarda ise en iyi bildiğimiz ilaç olan nane ve limon suyudur. 1 bardak suyun içine 1 tutam nane ve bir kaç damla limon suyu sıkalım. Kaynatıp demleyelim ve çocuklarımıza içirelim. Mide ağrılarına ve kramplarına çok iyi gelen nane limon ikilisi günümüzde çok sık kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Ihlamur, nane limon, kekik suyu çocuklarımıza içirebileceğimiz en etkili mide ağrısı bitkisel ilaçlardır.

Etiketler: , , ,

Çocuklarda karın ağrısına bitkisel tedavi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları