Çocuklarda öksürük için şifalı bitkiler

adminÇocuk Sağlığı0 Yorum3 Nisan 2012

Büyüme çağında olan çocukların öksürük krizleri özellikle soğuk havalarda çok işleri derecede kendini gösterir. Öncelikle çocukların öksürük nedenlerini öğrenmek ve ona göre bitkisel tedavi yöntemlerine başvurmak gerekir. Bitmek bilmeyen ve yorucu öksürük gibi durumlarda öncelikle doktorunuza başvurup, daha sonra şifalı bitkilerden destek görmek son derece doğru bir karar olacaktır. Öksürüğe en iyi gelen şifalıklardan ilki bol bol sıvı gıdalarla çocukları desteklemektir.

Ilık ıhlamur çayı, ılık çorba, süt ve bol sudan faydalanmak gerekir. Akciğerlerdeki tıkanıklığın çözüm yolarından biri bal ve soğan karışımıdır. Doğranmış kuru soğanı, 1 çay kaşığı kekik yaprağı ve 1 bardak balı karıştıralım. Karışımı bir tencereye koyup yumuşayıncaya kadar pişirelim. Çocuklarınızın sevdiği yemeklerin içine 1 yemek kaşığı dökün ve içmesini sağlayın. Kalan karışımı buzdolabına alıp istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Kış aylarında öksürüğün en büyük tetikçisi de soğuk algınlığıdır. Özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen soğuk algınlığı halsizlik ve öksürük olarak kendini gösterir.

1 tutam ıhlamur, 1 adet zencefil, tarçın, karanfil ve ayva kabuğunu yeterli miktarda suda çok az kaynatıp demlemeye bırakalım. 5 dakika demlendikten sonra suyunu süzelim ve 1 bardak karışımın içine 1 çay kaşığı bal koyup çocuklarımıza içirelim. Bu harika şifalık kış aylarında içinizi ısıtacak ve boğazını yumuşatacaktır. Herhangi bir hastalığa bağlı olmayan öksürüklerin tedavisi bitkilerle çok kolaydır. Zencefil, ıhlamur ve meyan kökünden birer tutam alarak yeterli suda demleyelim. Öksürüğe çok iyi gelir ve tedavi edici özelliğe sahiptir.

Etiketler: , ,

Çocuklarda öksürük için şifalı bitkiler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları