Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir?

adminGüzellik Sırları1 Yorum22 Aralık 2014

Yazın sıcaklardan bunaldığımızda kendimizi attığımız ve ferahladığımız en doğal yöntemlerden birisidir deniz.İçerdiği maddeler ile birçok hastalığa şifa olmaktadır ancak çoğu kişi bunun farkında değildir.Deniz suyu eski çağlardan bu yana tedavi amaçlı tıp dünyasında kullanılmıştır.

Mineral tuzları, eser elementleri ve amino asitlerden oluşan deniz en doğal tedavi yöntemi olmuştur.Araştırmalara göre deniz suyu insan kanında bulunan içeriklere en yakın sıvı niteliği taşımaktadır.Deniz suyunun en etkili özelliği yaralar ve yara izleri, alerjik reaksiyonların yol açtığı izlere karşı tedavi edici özelliği bünyesinde barındırmasıdır.

Deniz suyu ile kepeklenme ve yağlanma sorununa elveda :)

Deniz suyu cilt bozukluğunun sebep olduğu çoğu hastalığı tedavi eder.Sedef, egzama, atopik dermatit bunlardan birkaçıdır.Deniz suyunun saç sağlığındaki yeri de şüphesiz ki tartışılmazdır.Saçların kepeklenmesini ve yağlanmasını önler.

Ölü hücreleri yok etme,  bağışıklık sistemini güçlendirme, kandaki oksijen miktarını artırma , enfeksiyon, bakteri ve mikroplardan kurtulma gibi çok önemli faydaları mevcuttur.Deniz suyu sivilce ve siyah noktaların giderilmesinde de etkilidir.

Deniz suyu kan dolaşımını hızlandırarak midenin rahatlamasını sağlar.Çeşitli ağrı ve sancıların dindirilmesinde etkili bir yöntemdir.

Deniz suyu psikolojik ve ruhsal sorunları olanlar için iyi bir şifa kaynağı

Deniz suyu sadece fiziksel hastalıklara değil ruhsal hastalıkların tedavisinde de önemli bir şifa kaynağıdır.Anksiyete, depresyon, sinirlilik, agresiflik gibi ruhsal bozuklukların tedavisinde en etkili yoldur.İçeriğinde bulunan magnezyum , brom, lityum maddeleri ile bu ruhsal sorunları tedavi eder ve kişiyi rahatlatır.

Deniz suyu diş ağrısına ve ağız yaralarına iyi geliyor.

Yapılan son araştırmalara göre deniz suyunun diş üzerindeki olumlu etkisi de kanıtlanmıştır.Diş ağrısı yaşayan kişilerin deniz suyu ile gargara yapması sonucu ağrılarının geçtiği görülmüştür.Diş ağrılarının yanı sıra ağızda meydana gelen yaraların çabuk iyileşmesini de sağlamaktadır.

 

Etiketler: , ,

Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir? Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Yasemin Akçan diyor ki:

    Merhaba, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Maalesef deniz suyunun faydalarını çoğu kişi bilmiyor. Özellikle deride oluşan sorunlar için tam bir şifa kaynağı. Örneğin deride oluşan sedef, siğil gibi sorunları birkaç denizde vakit geçirerek atlatabilirsiniz.

Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir? Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları