Denizde zayıf görünmek için ne yapmalı?

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum7 Temmuz 2015

Bayan erkek herkesin kilolarını en çok dert ettiği yer denizdir. Plajda kilolarımızı gizleyecek elbiselerimiz üzerimizde olmadığı için tüm gözlerin fazla kilolu bölgelerimizde olduğunu sanarız. Deniz sezonu açılmadan aylar önce bu duruma düşmemek için diyet programları uygulamaya konur ve zayıflama süreci başlar. Türk bayanları ve erkekleri için bu diyet programlarının sonu hüsranla biter. Yağlı yemekler ve hamur işi daha sürecin başında pes etmemize neden olur.

Tatil zamanı geldi, kiloların büyük bölümünü veremedik peki deniz zayıf görünmek için neler yapabiliriz? Bu sorunun cevabı daha zayıf görünmek şeklinde verilebilir. Hiçbir yöntem fazla kiloları tamamen gizleyemez. Bayanların işi daha kolay zira son yılların modası plaj elbiseleri ile kilolarınızı gizleyip rahatça plajda gezebilirsiniz. Erkekler içinse çözüm yedikleri yemeklerin kontrolünden geçiyor. İnsan vücudunda en fazla yağ göbek bölgesinde birikir ve çok çirkin görünür. Göbek bölgesindeki yağlar şişkin bağırsaklar ve mide ile birleşince ön tarafa doğru bir yaratıkla gezersiniz. İşte bu şişkinliği önleyip daha zayıf görünmek için denize gitmeden önce yediklerimize dikkat etmeliyiz.

Mide ve bağırsaklarda şişkinliğe neden olacak karpuz, yeşillik, tahıl, ağır yemekler, meyve suyu gibi gıdaları az tüketmelisiniz. Şişkinliği önlemek için maden suyu içebilirsiniz. Denize gitmeden 2 saat öncesine kadar yeme içmeyi kesebilirsiniz. İnsan vücudu tehlikeli durumlarda vücudun birçok bölgesinde su toplar, biz buna ödem diyoruz. Aşırı tuzlu ve yağlı gıdalar tüketildiğinde vücutta su depolanır ve daha kilolu görünürüz. Ödem atmak için sabah sporu yapmalı, alkolü azaltmalı ve tuzdan uzak durmalısınız.

Çirkin göbek görüntüsünden kurtulmanın diğer bir yolu ise karın bölgesini çalıştırmaktır. Günde 15 dakikanızı ayırarak karın bölgesindeki kas kitlesini artırabilirsiniz. Artan kas kitlesi salınmış göbeği toplayacak yağ miktarını azaltacaktır. Günlük düzenli olarak yapacağınız bacak egzerzisi ile 7 günde karın bölgenizde ciddi bir kas kitlesi oluşturabilirsiniz. Yatakta veya yerde düz bir şekilde yatın, 2 bacağınızı birleştirerek 45 derece açı oluşturacak şekilde havaya hızlıca kaldırın ve indirirken yavaşça indirin. Bu hareketi ilk gün 15 adet olmak üzere her gün 5 adet artırın. İlk 2 gün hafif kas ağrısı yaşabilirsiniz. Bu işlem sonucu 7 gün sonra karnınızdaki kasları hissedeceksiniz. Artık oturduğunuz yerde bile bu kasları sıkıp gevşetecek hale geleceksiniz. En önemlisi ise karın yağları toparlanacak ve çirkin görüntü azalacaktır.

Her zaman dediğimiz gibi egzersiz yanında mutlaka şeker, tuz ve undan uzak durun.

Denizde zayıf görünmek için ne yapmalı? Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları