Diş ağrısı sebepleri

adminGenel Sağlık0 Yorum30 Ekim 2011

 

Dişlerimiz bazen ağrıyabilir.Hatta ağrısına dayanamayıp acile bile gittiğimiz olabilir.Şimdi bir inceleyelim bakalım neden kaynaklanıyormuş bu diş ağrısı.

Bir veya birkaç dişinizin içten içe zonklayarak veya oldukça keskin bir şekilde ağrıması diş ağrısı olarak adlandırılırken, her hastalığın olduğu gibi bu ağrılarında belirli nedenleri bulunmaktadır. İşte diş ağrılarının nedenleri;

– Diş çürümesi: Ağrılar belirli bir süre kesiliyor, daha sonra ağrısını tekrarlıyor ve zonkluyorsa genellikle bu ağrı diş çürümesinin nedeni olabilir. Çok sıcak, çok soğuk içecek ve havaya karşı kendinizi korumanız gerekirken, çürük dişiniz için hemen bir uzman hekime başvurmanız gerekir.

– Dişçiden gelmiş olmak: Kısa bir süreç öncesinde dolgu işlemi, kanal tedavi veya diğer ağır tedavilere mahruz kaldı iseniz dişinizde birkaç saniyelik ağrılar oluşabilir.

– Dişeti hastalığı: Diş etlerinizi fırcaladığınızda bile kanıyorsanız veya diş etlerinizde şişmeler oluşuyor ise kesinlikle diş etlerinizi sıcak ve soğuk içeceklerle havalardan korumalısınız. Eğer bu hastalıklar etin iltihaplanmasına neden olursa, dişlerin yapısında bozulma görülebilir.

– Apse: Sürekli bir ağrınız bulunuyor, ısırdığınızda genel olarak dişleriniz ağrıyor, bir veya birkaç dişiniz sallanıyor ve bu bölgede ağır bir ateşlenme oluyorsa dişetinizde apse oluşumu olabilir.

Etiketler: , ,

Diş ağrısı sebepleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları