Diş Beyazlatma Yöntemleri

adminBitkisel Sağlık0 Yorum25 Eylül 2014

Gün içerisinde tükettiğimiz alkol, sigara, çay , kahve gibi zararlı maddeler vücut sağlığımızı etkilediği gibi ağız sağlığımızı da etkileyerek dişlerimizin sararmasına neden olabiliyor.Sararmış dişler hem fiziksel anlamda hoş bir görüntü çıkarmıyor hem de ağızda bakteri oluşmasını hızlandırmaktadır.Dişin asıl rengini kaybederek sarıya çaldığı durumlarda uzman bir hekim kontrolü ile diş eski rengine dönüştürülebiliyor.Üstelik işlem sadece 30 dakika kadar sürüyor.İşlem sırasında ağrı hissetmiyorsunuz ve kısa sürede eski diş renginize kavuşuyorsunuz.Bu işlem yaptırılırken unutulmamalıdır ki diş beyazlatma sadece mevcut eski diş renginize geri dönüş sağlamaktadır.Bu işlemi ona göre yaptırmak ve bu işlemden mucizevi sonuçlar beklemek yanlış olacaktır.

Bu işlemi yaptıracağınız hekim tecrübesi oldukça önemlidir.Tecrübeli bir hekimin yaptığı işlemde diş rengi 8-12 ton arasında değişebilmektedir.Diş hekimine ya da dişçi koltuğuna fobiniz varsa bu işlemleri evde de yapabilirsiniz.Fakat şunu da belirtelim evde yapacağınız uygulama klinikte yaptırdığınız kadar erkin bir sonuç vermemektedir.

Evde yaptıracağınız diş beyazlatma işleminde hekiminize danışarak kullanacağınız jeli öğrenebilir.Bir aparey içerisinde günde 3-4 sefer dişlerinize uygulayarak istenilen sonucu alabilirsiniz.Fakat yukarıda belirttiğimiz gibi klinikte yapılan işlemin her zaman daha etkili olduğu aşikardır.

Evde diş beyazlatma yöntemleri

1. YÖNTEM

  • Dişler normal olarak diş fırçası ve diş macunu ile temizlenir.
  • 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı ada çayı bir kasede karıştırılır.
  • Hazırlanan bu karışıma hafif ıslak olan diş fırçamızı batırarak dişler güzelce doğru şekilde fırçalanır.
  • İşlem her gün yatmadan önce gerçekleştirilir.
  • 1 hafta sonrasında yaptığınız bu işlemin ne kadar işe yaradığını dişlerinizin ilk günkü rengine nasıl kavuştuğunu göreceksiniz.

2. YÖNTEM

  • İlk olarak yukarıda yaptığımız gibi temiz dişler için dişlerimizi diş macunu ve diş fırçası yardımı ile güzelce fırçalıyoruz.
  • 3 damla zeytinyağı, 1 çay kaşığı karbonat ve yarım limon suyunu iyice bir kasede karıştırıyoruz.
  • Hazırlanan bu karışıma ıslak fırçamızı batırarak dişlerimizi doğru şekilde fırçalıyoruz.
  • 1 hafta boyunca günlük 1 defaya mahsus olmak üzere düzenli olarak kullanıldığında diş renginizdeki farklılığı göreceksiniz.
Etiketler: , , ,

Diş Beyazlatma Yöntemleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları