Diş teli fiyatları Ankara 2012

adminGenel Sağlık0 Yorum29 Temmuz 2011

Merhaba arkadaşlar diş doktoru Hüseyin Türk ile diş telleri hakkında görüşmemiz oldu ve diş telleri hakkında merak edilenleri kendisine sordum.

Dişlerinin şekil bozukluğundan şikayetçiler için diş teli tedavisi artık yaygınlaşmaya başladı.Eskiden maddi durumları iyi aileler tarafından tercih edilen teller şimdilerde sgk tarafından da ödeniyor.Diş teli gençlerde tercih ediliyor.Özellikle 18 yaş altı gençlerde kullanılan tellerin fiyatları son yıllarda düştü.

Dişlerinden dolayı şikayetçi olan çoğu insanın dişlerindeki görünüm bozukluğunun sebebi çenenin yapısına bağlıdır. Çene yapısı küçük olan kişilerde, dişler gelişim gösterdiği sırada dar bir alanda olduğu için, yanlara doğru değil, birbirine daha bitişik ve iç içe bir halde gelişmektedir. Bunun sonucunda da çarpık diş meydana gelmektedir.

Yine çene yapısı aşırı büyük olduğu taktirde, kişilerin dişleri arasında boşluklar oluşacaktır. Bu da estetik açıdan görüntü bozukluğuna yol açar. Ya da diş teli ne kadar gereğinden fazla dişe sahip olmanız, yine çarğık diş görüntüsüne kavuşmanızı sağlamaktadır. Ancak bu genetik özelliklerle daha alakalıdır.

Ortodonti bölümü, diş estetiğinizle ilgilenen bölümdür. Burada erken teşhis konulması her zaman olumludur. Kişilerin küçük yaşta, çocukluk çağlarında bu tarz sorunlarına çözüm alınması demek, daha kolay ve etkili sonuçlara ulaşmak demektir.

İşte tüm şikayetler sonucunda biz çareyi diş teli taktırmada buluruz. Yıllardır da birçok kişiye diş teli takılır. Ne kadar eskiye dayanırsa dayansın geçerliliğini koruyan bir yöntemdir. Diş teli tedavisinde 1-2 yıl diş teli ücreti içerisinde etkili sonuç alınabilmektedir. Ancak tek olumsuz yanı kişileri psikolojik açıdan etkiliyor olmasıdır. Bunun tedavi yöntemi olduğunu kendimize kabullendirirsek dışarda çok fazla dikkat çekmediğimizi de düşünür ve huzurlu bir tedavi süreci geçiririz.

Diş teli, gittiğiniz uzman kişiler yada kurumlara göre fiyat bakımından farklılık göstermektedir. Ancak genel anlamda diş teli fiyatları 2012 yılında Ankara’da ve diğer illerde 1000TL ile 5000 TL arasında değişkenlik gösteriyor.


 

 

Etiketler: ,

Diş teli fiyatları Ankara 2012 Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları