Diyette Yeni Trend : Genetik Yapıya Göre Diyet

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum24 Aralık 2014

Genetik yapı nasıl beslenmemize dair ipuçları verir bize.Bunun için genetik yapınızı öğrenmeniz gerekir.Genetik yapınızı öğrenmek için genetik analiz yaptırmanız gerekir.Kış mevsimine geçtiğimiz şu günlerde hemen her gün yeni diyet reçetelerine başvuruyoruz.Genetik testi ile yapılacak araştırma ile beslenme tarzınızın genetik yapınıza uygun olup olmadığına bakılır.

Besin maddelerine duyulan ihtiyaç her birey için farklıdır.Genetik testini yaptırdıktan sonra size sunulan raporda genetik yapı, yaş, cinsiyet raporları diyetisyenin hazırladığı diyete temel oluşturacaktır.

Genetik test ile genetik yapınız ışığında vücudun ihtiyaç duyduğu besinler belirleniyor.Bu şekilde de kişi estetik görünümüne sağlıklı olarak kavuşuyor.

Kişisel analiz nasıl yapılıyor?

Bu test yanak içine sürülen bir fırça ile alınan hücrelerin incelenmesi ile yapılıyor.Analiz yapılmadan önce diyetisyen ile birlikte bir bilgi formu dolduruluyor.Test sonrası sonuçlar 4 hafta içerisinde açıklanıyor.

Genetik yapıya göre diyet programına kimler katılabilir?

Genetik yapıya göre diyet, sağlıklı şekilde zayıflamak isteyen , zayıflarken de bilinçli davranan tüm erkek ya da bayanların katılabileceği bir diyet programıdır.

Genetik yapıya göre diyetin hedefleri nelerdir?

  • Vücudun kemik yapısının güçlü olmasını sağlamak
  • Kan şekerini reglü olmasını
  • Kan yağlarının düzenlenmesini

Hangi besin hangi hastalığa iyi geliyor?

Genetik test yapıldıktan sonra ilk yapılacak şey hangi besinlerin ne kadar tüketilmesi gerektiğinin bilincine varılmasıdır.

Brokoli, lahana, karnabahar mide ve akciğer kanseri risklerini azaltır iken; çay kroner kalp, mide ve bağırsak  rahatsızlıklarına karşı iyi gelmektedir.

Domates kanser riskini azaltıyor.Süt ve süt ürünleri kroner kalp hastalıkları riskini azaltmaktadır.Enginar ve yer elması bağırsak florasını dengeliyor.Yumurta kolesterol düzeyini düşürüyor.

Etiketler: , ,

Diyette Yeni Trend : Genetik Yapıya Göre Diyet Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları