Doğal el kremi tarifleri

adminCilt Sağlığı0 Yorum4 Mart 2014

Kış ayında doğal yollarla ellerinize güzellik kazandırmak çok kolaydır. Ellerinizin yumuşacık ve pürüzsüz olması için yapmanız gereken tek şey ihtiyacı olan nemi kazandırmaktır. Eller sürekli suyla ve bir çok katkı maddesiyle temas etmektedir. Bu nedenle çok sık yıpranacak, zamanla en çabuk kırışan bölge haline gelecektir. Kadınların el estetiği çok önemlidir. Ellerin pürüzlü ve kabuk bağlaması son derece sağlıksız bir görünüm sergileyecektir. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz karışımlar ile, ellerinize harika bir iyilik yapabilirsiniz. 2 adet limon suyu, 3 çorba kaşığı gliserin yağı, 3 tatlı kaşığı badem yağı, 3 çorba kaşığı gül suyu ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ile kremimizi hazırlayabiliriz. Malzemeleri bir kasenin içinde karıştıralım. Daha sonra cam bir şişe içine boşaltıp ellere masaj yaparak kullanalım. 15 dakika bekledikten sonra ellerinizi yıkayabilirsiniz. Ellerin kış aylarında maruz kaldığı soğuk ve kuru havaya rağmen, nasıl güzelliğini koruduğu merak konusu olacaktır.

Eğer cildiniz kimyasal kremleri sevmiyor ve alerji oluyorsa mutlaka bitkisel kremleri tercih etmelisiniz. Ellerinizi kesinlikle kuru bırakmayarak yaşlanmasına davetiye çıkarmayınız. 1 yemek kaşığı vazelin, 1 yemek kaşığı gliserin, 1 çay kaşığı limon yağı ve 1 çay kaşığı buğday yağı ile kreminizi hazırlayabilirsiniz. Buğday yağı özellikle yaşlanmayı geciktiren formülüyle ellerinizin canlanmasını sağlayacaktır. 1 kase içerisine 1 yemek kaşığı vazelin ve diğer malzemeleri koyalım. Hepsini karıştıralım. Daha sonra küçük cam bir kavanozun içine koyup ihtiyaç duydukça kullanalım.

Başka bir bakım kremi ise 2 adet limon suyu, 3 çorba kaşığı gliserin yağı, 3 tatlı kaşığı badem yağı, 3 çorba kaşığı gül suyu ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ile kremimizi hazırlayabiliriz. Aynı şekilde malzemeleri verilen ölçülerde cam bir kasenin içinde karıştıralım. Kremi ellerinize masaj yaparak yedirdikten sonra naylon bir poşet içinde ellerinizi 15 dakika bekletin. Sonrasında ellerinizi yıkayın ve ihtiyaç dahilinde kreminizi kullanın.

Etiketler: , ,

Doğal el kremi tarifleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları